A fehérvári labdarúgók újra nemzetközi porondra léphetnek

2024.05.24. 15:07

Vidi-idény számokban

Az OTP Bank Liga 2023-2024-es idényében negyedik helyen végzett a Fehérvár FC, ezzel az Európa Konferencia-ligában kezdheti meg nemzetközi szereplését két hónappal később, július 25-én.

Fiola Attila, a Fehérvár FC rangidős játékosa pozitívan értékelte a Vidi 2023-2024-es szezonját

Forrás: fehervarfc.hu

A Vidi labdarúgói már négyhetes szabadságukat töltik, hazai környezetben, valamint a szlovénia Kranjska Gorán készülnek majd a következő idényre.
A klub honlapja összegyűjtötte a Vidi 2023-2024-es statisztikáit.
A fehérváriak kapusa, Tóth Balázs, 30 bajnokin védett, 13 alkalommal kapott gól nélkül zárt és védéseivel több mint 15 „várható góltól” mentette meg a piros-kékeket.
A legtöbb élvonalbeli gólt a télen a Ferencvároshoz szerződött Kenan Kodro szerezte. 17 mérkőtésen 11 gólt jegyzett, a második helyre Tobias Christensen ért oda (9 gól 32 meccsen), míg a harmadikon Katona Mátyás (7 gól 33 mérkőzésen) végzett.
A várható gólok tekintetében Mamoudou Karamoko az első 6,25 xG-vel (23 mérkőzés), utána Katona Mátyás 5,19 xG-vel (33 játszott meccs alapján) és Tobias Christensen 5,16 xG-vel (32 meccs) következik.
A gólpasszok terén Tobias Christensen volt a legeredményesebb 7 assziszttal, őt Schön Szabolcs és Katona Mátyás követte 6-6 gólt érő előkészítéssel. Kalmár Zsolt sérülés miatt csupán 11 bajnokit játszhatott, de ezeken 5 gólpasszt osztott ki.
Katona Mátyás a szezon mind a 33 bajnokiján a pályán volt, őt Christensen 32-vel, Schön Szabolcs 31 meccsel követi. A Tóth Balázs, Bese Barnabás, Nikola Szerafimov, Csongvai Áron négyes 30-30 összecsapást játszottak.
A legtöbb kapura lövés Katona Mátyás nevéhez fűződött (56), őt Kodro (50) és Christensen (45) követte.
A legtöbb játékpercet Tóth Balázs töltötte a pályán (2700 perc), másodikként Nikola Szerafimov (2669 perc), harmadikként Schön Szabolcs végzett (2572 perc).
Passzpontosságban legalább 15 lejátszott meccs alapján Spandler Csaba (87,9%), Nikola Szerafimov (87,6%), Tobias Christensen (85,5%) volt a sorrend.
A visszaszerzett labdákat tekintve Schön Szabolcs végzett az élen (191 szerzett labda 31 mérkőzésen), Tobias Christensen (166 szerzett labda 32 meccsen) és Csongvai Áron (122 szerzett labda 30 meccsen) előtt.
A szezonban pályára lépett játékosok közül Fiola Attila volt a legidősebb a Vidiben a  maga 34 évével, míg a legfiatalabb a mindössze 16 esztendős Kovács Patrik volt.

– A tavalyi szezont követően összességében jónak értékelném az idei szereplésünket – fogalmazott a sérülés miatt sokat kihagyó csapatkapitány, Fiola Attila. – Ősszel nagyszerűen teljesített a csapat, volt ugyan egy-két rosszabb meccs, egy kis hullámvölgy, de ezekből gyorsan kilábalt a csapat. A tavaszi szezon kicsit hullámzó volt. Rosszul kezdtünk, akadt talán három meccsünk, mikor zsinórban szenvedtünk vereséget, de ez benne van a futballban. Pozitívan értékelem a 2023-2024-es idényt, de sajnálom, hogy az utolsó két mérkőzésünk nem úgy sikerült, mint ahogy szerettük volna. Emiatt csalódottak vagyunk. de mindenki büszke lehet magára, mert egy nagyszerű szezont tudhat maga mögött. Hellyel-közzel persze nem magamra gondolva, mert sok sérülésem volt.