Foci

2023.05.15. 11:46

Az élen állók nem botlottak

A vármegyei I. osztályú labdarúgó bajnokság 28. fordulójában az első öt helyen tanyázó együttes magabiztos győzelemmel zárt, míg az alsóházi rangadón a Csór Truck-Trailer csapata mindhárom pontot hazavitte Martonvásárról, az Ikarus-Maroshegy pedig újabb döntetlent ért el, ezúttal Enyingen.

A kékben játszó Csór Truck-Trailer csapata örülhetett a végén a martonvásári rangadó végén

Fotó: Kricskovics Antal / FMH

Bodajk SE – Sárbogárd 0–3 (0–2)

Bodajk, 100 néző
Vezette: Závotka Csongor.

Bodajk: Nagy M. – Kocsis D., Molnár R., Rozembaum R., Molnár M. – Katóka R. (Kaufmann), Joó (Kis), Kovács T. (Molnár A.), Arany - Farkas K. (Kurcz), Ambrus (Deme). Vezetőedző: Kocsis Jenő

Sárbogárd: Nyári – Gráczer B., Gráczer G. (Kisari), Mayer (Huszár), Szalai Á. - Tóth P. (Sáfrány), Farkas G., Bencze, Bruzsa (Luczek) - Vagyóczki, Glócz Z. (Horváth A.). Szakmai igazgató: Pajor László

Gól: Tóth P. (9.), Vagyóczki (25.), Mayer (80.)
Jók: senki, ill. Mayer, Farkas G., Vagyóczki

Lendületesen kezdett a Sárbogárd, az első perctől kezdve irányították a játékot és szinte az első támadásukból megszerezték a vezetést. A 9. percben egy jobb oldali beadás után a labda túljutott Nagy Márkon és a jókor érkező Tóth Patrik. a kapuba lőtt, 0-1.Majd tovább folytatódott a bogárdi mezőnyfölény és négy perccel később megduplázhatta volna előnyét, de Kocsis Dominik a gólvonalról mentett. A 20. percben először jutott el a vendégek kapuijág a hazai gárda, de Molnár Alex, majd az újrázást Molnár Milán sem tudta a kapussal szemben értékesíteni. A 25. percben Farkas Gábor ívelt be szabadrúgást a jobboldalról Vagyóczki Patrik jól érkezett, és 8 méterről a hálóba fejelt, 0-2.

A második félidőben a sok cserének köszönhetően a Bodajk SE többet birtokolta a labdát, de igazi gólhelyzetet nem tudott kialakítani, sőt a 80. percben Mayer Dávid jól fordult le védőjéről és kilőtte a bal alsó sarkot, 0-3. Az idény leggyengébb bodajki teljesítménye is kellett ahhoz, hogy a vendég együttes különösebb erőlködés nélkül elvigye a három pontot.
Tudósított: Kovács Zoltán

Sárosd – Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 0–3 (0–1)

Sárosd, 170 néző
Vezette: Kupi Zoltán.

Sárosd: Rigó Á. – Susa, Hallósi (Vámosi), Gráczer M. (Várnai), Hushegyi - Pribék, Lakakisz (Szabó N.), Reicheld, Majláth - Schnierer (Vida), Kökény. Megbízott edző: Lendvai Tamás

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Orczi – Molnár S., Paget, Szabó B., Radács (Tóth B.) - Balogh Á., Tóth Tibor (Kocsy), Mód, Klauz - Gere (Balogh B.), Koronczi (Bezerédi). Vezetőedző: Balogh Zsolt

Gól: Tóth Tibor (13., 67.), Balogh Á. (87.)

Jók: Gráczer M., Majláth, ill. Orczi, Radács, Balogh Á., Tóth T.

Az első lehetőség a Sárosd előtt adódott, Hushegyi Csaba indította Majláth Henriket, a gárdonyi védők mentettek, a szögletet viszont Gráczer Máté mellé fejelte. A 13. percben a vendég támadó sor hamar bejátszotta be magát a védelem mögé, ezt Tóth Tibor használta ki, 0-1. Gyorsan próbált széípteni a hazai együttes, Gráczer M. indította Reicheld Alexet, aki Lakakisz Nikolaoszhoz passzolt, de lövését Orczi Kristóf hárította. Az ebből született szögletet Majláth végezte el, Gráczer M. pedig ezt mellé fejelte. Majd szintén Majláth kapott jó labdát, kapura törtm ám Orczi nagyot védett, a kipattanót Majláth lőtte kapura, de megint mentett Orczi. A folytatásban Balogh Ádám beadásából Radács lőtt mellé, ezt követően egy kapu előtti kavarodásban Majláth került jó helyzetbe, de labdája oldalsó kapufáról pattant ki. A 65.percig folyamatos volt a sárosdi nyomás, de 67. percben egy védelmi hiba okozta a vesztüket, Tóth Tibor került a hazai kapu elé, és értékesítette helyzetét, 0-2. A 87. percben Balogh Ádám 20 méteres szabadrúgása a felső sarokban kötött ki, 0-3.
Tudósított: Németh Réka

MÁV Előre FC Főnix – Bicske II. 6–0 (2–0)

Székesfehérvár, 100 néző
Vezette: Cseh Roland.

MÁV Előre FC Főnix: Barsch (Nideczki) – Kónya, Adorján, Rubos Barnabás (Andróczi), Kertész (Borombós) – Zoboki Á., Király B., Rubos Bence, Jófejű (Krán) – Takács G., Balogh L. Vezetőedző: Pavlik József

Bicske II.: Rigó M. – Oláh, Németh J., Nyúl, Kámán - Bélik, Csóh, Pekowski, Csiba - Kovács B., Nagy M. (Vicz). Vezetőedző: Oláh Dániel

Gól: Zoboki Á. (44., 68.), Balogh L. (78., 88.), Kertész (36.), Andróczi (61.)

Jók: Barsch, Zoboki Á., Balogh L., ill. senki

Kicsit álmosan kezdte hazai csapat a mérkőzést, amelyben rengeteg fiatal játékos kapott helyet. Rengeteg technikai hibából és helyezkedési hibából állt az első félóra, amelynek a végén a Balogh László kezezett a 16-oson belül, a büntetőt Barsch Gábor bravúrral hárította. A 36. percben Baloghot rúgták fel a bicskei 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kertész Attila a jobb alsó sarokba rúgta, 1-0. Nem változott a játék képe a Főnix FC motiválatlan, fáradt, unalmas futballal rukkolt elő. A 45. percben egy előre vágott labdára Zoboki Álmos startolt lefutva a vendégek védőjét, és a kapus mellett a bal alsó sarokba passzolta a labdát, 2-0. A félidőben fejmosás történt az öltözőben, és láss csodát második félidő már abban a mederben folyt, ahogy mérkőzés elején eltervezték.

A 61. percben ismét Zoboki Á. volt eredményes, majd a 61. percben Balogh L. passzából Andróczi Krisztofer talált a kapuba, 4-0. Az eddig a társait kiszolgáló Balogh László a 78. percben és a 88. percben is feliratkozott a góllövők közé ezzel beállítva a 6-0 -ás végeredményt. A Főnix FC otthon tartotta a három pontot a végig sportszerűen és lelkesen fegyelmezetten futballozó bicskeiek ellen.

Tudósított: Pavlik József

Enying – Ikarus-Maroshegy 1–1 (1–0)

Enying, 100 néző
Vezette: Góbi Soma Gábor.

Enying: Kovács Z. – Dudar K., Mohai, Gyárfás-Tóth, Nyikos - Csepregi, Szalai K., Halász, Vass D. - Németh Sz. (Király), Varga P. (Kizlinger). Vezetőedző: Molnár Ferenc

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Békefi, Kecskés (Csuti), Kókány, Menyhárt - Varga Z., Szamarasz, Szontagh (Patkós Á.), Drexler - Gimes, Falusy. Vezetőedző: Szarka Martin

Gól: Németh Sz. (44.), ill. Szontagh (68.)
Jók: Halász, Varga P., Vass, ill. Varga Z., Falusi, Menyhárt
Óvatos játékkal kezdtek a csapatok. Ennek megfelelően az első fél órában nem alakult ki komoly gólszerzési lehetőség egyik kapu előtt sem. A félidő második felére az Ikarus a jobb passzjátéknak köszönhetően uralta a pályát, a 43. percben mégis az Enying került előnybe. Csepregi Imre csúsztatása után ért egy vendégvédő kézzel a labdába így Góbi Soma játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Németh Szabolcs értékesítette, 1-0. A fordulás után maradt a vendégek mezőnyfölénye, az Enying viszont kontrákkal mindig veszélyesebb volt. A 68. percben egy előre ívelést nézett el a hazai védelem így a labda egész tisztán került Szontagh Levente elé, aki simán emelt Kovács Zoltán kapujába, 1-1. A hátralévő szakaszban mindkét csapat eldönthette volna az egyébként közepes színvonalú mérkőzést, de maradt a pontosztozkodás.

Tudósított: Mohai Norbert
Tóvill-Kápolnásnyék – Mányi TK 5–1 (2–0)

Kápolnásnyék, 100 néző
Vezette: Béd Ákos.

Tóvill-Kápolnásnyék: Palásthy – Kharboutli Noor (Molnár G.), Őz, Lipóth, Krajnc - Pigler, Varga D. (Varga J.), Kiss Á. (Eipl), Zsigmond L. - Csörge (Peng), Czottner Á. Vezetőedző: Höltzl Richárd

Mányi TK: Ténai – Csata (Juhász II. Levente), Bukovecz, Peinlich, Vass M. - Molnár Á., Lakatos G., Juhász I. Levente, Lakatos Gy. - Tóth Tivadar, Vindics (Nyitrai). Megbízott edző: Pintér Zoltán

Gól: Krajnc (3., 70.), Pigler (12.), Czottner Á. (54.), Varga J. (56.), ill. Lakatos Gy. (47.)

Jók: Krajnc , Lipóth , Czottner , illetve Ténai és Peinlich
Meglehetősen mély talaj fogadta a csapatokat, sok helyen állt a víz a pályán , ennek ellenére elkezdődött a mérkőzés. Már a 3. percben megszerezték a hazaiak a vezetést Krajnc Balázs 20 méterről leadott lövése védhetetlen volt, 1-0 Majd a 12. percben Pigler Boldizsár értékesítette helyzetét, 2-0. A 47. percben Lakatos György találta el remekül a labdát és ezzel szépített, 2-1. 54. percben Varga József fejelte vissza a labdát Czottner Ádám elé, aki egyből a jobb sarokba lőtt, 3-1. Az 56. percben Varga József került kihagyhatatlan helyzetbe, azonban első lövését még védte Ténai Attila, ám a kipattanónál már nem hibázott, 4-1. A végeredményt Krajnc Balázs állította be szabadrúgásból, 5-1. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai győzelem született.

Tudósított: Sziládi István
Ercsi Kinizsi – Tordas R-Kord 0–3 (0–2)

Ercsi, 40 néző
Vezette: Szűcs László.

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Mónus, Buzás, Kun - Lak, Kondreska (Orza), Rebők, Hujber – Hodula M. (Váradi), Csányi. Vezetőedző: Lieber Károly

Tordas R-Kord: Cseresnyés – Danis, Tolnai P., Balogh B. (Somogyi), Horváth B. (Deli Zs.) - Csizmarik (Spinner), Jancsó, Dely D., Szilágyi (Kovács Á.) - Cservenka, Ilyés. Vezetőedző: Horváth Sándor

Gól: Csizmarik (15.), Dely D. (19.), Jancsó (87.)
Jók: Kun, ill. Jancsó Cservenka, Dely,
Szakadó esőben kezdték a csapatok a játékot. A 15. percben egy szöglet után megszerezte a vezetést a Tordas, Csizmarik Lászlóról  pattant a hálóba a labda, 0-1. A 19. percben szintén egy szöglet után, Dely Dániel lövése pattant meg, 0-2. A második félidőben támadott az Ercsi, de csak kapufáig jutott. A 87. percben végleg eldőlt a mérkőzés, Jancsó Buda értékesített egy jogos büntetőt, 0-3.

Megérdemelt vendég siker született.

Tudósított: Flórián Gábor

Martonvásár – Csór Truck-Trailer 0–2 (0–2)

Martonvásár, 50 néző
Vezette: Kerkuska Miklós.

Martonvásár: Farkas Cs. – Szél (Pully), Busák, Füzér, Jordáki M. (Dezső) - Jordáki N. (Kádár), Gábor Á., Varga L., Varga Gy. (Beraki) - Szántó, Patkós K. Vezetőedző: Kriston Attila

Csór Truck-Trailer: Molnár B. – Csapcsár, Báles A. (Bognár M.), Makai, Kásler Barnabás - Flavio (Báles I.), Tolnai M., Báles Zs., Bogdány - Harangozó, Ács. Vezetőedző: Pécsi László

Gól: Báles A. (37., 42.).

Kiállítva: Kádár (78.).

Jók: Patkós illetve Báles
Szakadó eső, jó minőségű pálya és kevés néző várta a csapatokat. Az időjárásnak köszönhetően már mindenki tudhatta, hogy nem ez lesz az évszázad mérkőzése, és ennek megfelelően a játékosok is inkább küzdőszellemüket használták, mintsem technikai repertoárjukat csillogtatták. Ámde még akarásban is jobban vizsgázott a Csór, amely előbb a 37. percben az üres területre befutó, majd a kapus Farkas Csaba mellett a labdát a hálóba juttató Báles András révén jutott előnyhöz, 0-1. Ezt a gólt aztán öt perccel később lemásolták, és máris kettővel mentek a vendégek, 0-2. A hazaiak egy komoly helyzetet tudtak felmutatni, Patkós Kevin ollózott egy beadást a kapura, amit Molnár Bence védett. A második félidőt látva pedig azok jártak jól, akik a szünetben hazamentek, mert ezen a délutánon egyedül az eső teljesített igazán jól.
Tudósított: Szupkai Gábor