foci

2021.10.27. 19:50

Fájó búcsú a kupától: Kiesett a sorozatból a Puskás Akadémia FC gárdája

A MOL Magyar Kupa 4. fordulójában a legjobb 16 közé jutásért lépett pályára a Puskás Akadémia FC a WKW ETO FC Győr vendégeként. A hazai előny után elkeseredetten próbálkozott a vendégcsapat, de hiába, nem találtak be.

Komáromi Györgynek (PAFC, fehér) lett volna lehetősége a gólszerzésre

Fotó: Nagy Gábor/Kisalföld

Több mint hat év után játszott ismét tétmérkőzést a két csapat, legutóbb 2015 áprilisában 1-0-ra Priskin Tamás góljával a Rába-parti alakulat győzött, és ez most is így történt – igaz, a gólszerző más volt. Egy igencsak megfiatalított csapatot küldött pályára Klausz László, a házigazdák vezetőedzője, ez pedig a jobbára az ETO akadémiáján pallérozódó játékosoknak jó alkalmat adott a bizonyításra. A PAFC az első tíz percben dominálta a játékot, de igazán nem jelentettek a sárga-kékek veszélyt Fadgyas Tamás kapujára. Majd a 12. percben Berki István kapott forintos labdát, beverekedte magát a 16-oson belülre, és az utolsó pillanatban mentett előle Markek Tamás. A játékra nem lehetett panasz, lüktetőnek volt mondható, és továbbra is a felcsúti legénység volt nagyobb barátságban a labdával, meddő mezőnyfölénnyel. Majd a 25. percben Komáromi György fordult a kapura a 16-oson belül, lövését hatalmas bravúrral hárította Fadgyas szögletre. Egyértelműen beszorult az ETO, jobbára a térfelükön folyt a játék és csak másodpercekre volt zöld-fehér lábakon a labda. A félidő további részében különösebben nem ment fel egyik csapat szurkolóinak sem a vérnyomása, bár amikor a 16-os vonalánál belül „eltüntették” Komáromit, Szigetvári Márk játékvezető még kísérletet sem tett arra, hogy bármit is fújjon…

A szünetben frissíteni próbált Hornyák Zsolt, hármat is váltott a szakvezető, de idejekorán, a 47. percben Vernes Richárd gyakorlatilag a semmiből talált be, amikor egy eladott labdából vette be 15 méterről a PAFC kapuját, 1-0. Majd Jakob Plsek szemöldöke repedt fel, de minimális ápolást követően vissza tudott térni a játékos. Az 57. percben Farkas Balázst utolsó emberként vágta fel Joao Nunes, és némi hezitálás után előkapta a piros lapot Szigetvári Márk. Ezt követően is jól működött a győriek letámadása, Berkinek lett volna helyzete növelni csapata vezetését. Idegesnek tűnt a PAFC, elkezdett kapkodni a 75. perc táján, de az ETO hősiesen ellenállt. Egyáltalán nem lehetett érezni a felcsútiak játékában a gólt, dacára annak, hogy nyomott a gárda, de ezúttal semmi nem akart összejönni. Kiesett a Puskás Akadémia FC!

WKW ETO FC Győr – Puskás Akadémia FC 1-0 (0-0)

Győr ETO Park, Vezette: Szigetvári Márk (Buzás, Varga G.)

WKW ETO FC Győr: Fadgyas – Kiss M., Csonka, Bagi (Pereira, 63.), Sipőcz (Fodor, 50.), Vincze – Vernes (Vitális, 69.), Tuboly, Toma, Berki (Szimcso, 69.)- Farkas (Bacsa, 63.). Vezetőedző: Klausz László

Puskás Akadémia FC: Markek – Csirmaz, Nunes, Spandler, Nagy Zs. – Favorov (Bakti, 66.), Plsek – Slagveer (Kozák, 45.), Corbu (Baluta, 45.), Komáromi (Deutsch, 45.) – Puljic (Bakti, 66.). Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gól: Vernes (47.)

Kiállítva: Nunes (57.)

Sárga lap: Kiss M., Vernes, Fodor, Szimcso ill. Nagy Zs.