2006.12.27. 03:29

Idei búcsú a Krim Ljubljana ellen

Székesfehérvár (mj) - Szombaton Ljubljanában játszott a Cornexi-Alcoa, a Krim elleni mérkőzésen Kristina Triscsuk megsérült.

A Hypo elleni, múlt csütörtöki bécsi Szuperliga mérkőzést követően is folytatódott a Conexi-Alcoa-HSB Holding karácsonyi túrája: a fehérvári női kézilabdacsapat szombaton Szlovénia fővárosában, Ljubljanában a világhírű Krim Mercator ellen lépett pályára. A mérkőzésen a hazaiak 21-15-ös első félidő után, 37-27 arányban győztek. Ezen nincs mit csodálkozni, hiszen a Krim csapatában 12 olyan játékos is pályára lépett, aki hazája nemzeti válogatottjában a decemberi Európa-bajnokságon is szerepelt. Kivéve a megfázással bajlódó Pálinger Katalint, a magyarok válogatott kapusát, ám klubjában Siti Eszter és Kindl Gabriella is lehetőséget kapott, s egyaránt 5-5 gólt lőttek a fehérváriak ellen. Arról nem beszélve, hogy a Cornexi játékosai közül öten is a főiskolai vizsgaidőszak kellős közepén járnak, s tanulmányok bőven lekötik a figyelmet.

A Cornexi-Alcoa Djerics - Kordyuk 2, Pádár, Vijunaite1, Őri 1, Szrnka 11/1, Kenyeres 3, csere: Fekete (kapus), Valová, Triscsuk 3, Tápai Sz. 3/2, Lima, Vaszari 3, Tápai A. összeállításban játszott a mérkőzésen, Balogh Beatrix az Eb utáni jól megérdemelt pihenőjét töltötte, így hiányzott. A találkozó 2. félidejében Kristina Triscsuk komolynak tűnő térdsérülést szenvedett. Jelenleg pihen, de ma a Szent György kórházban dr. Abkarovits Géza ismét megvizsgálja a játékost.

A Cornexi-Alcoa-HSB Holding az idei utolsó mérkőzését hazai környezetben, csütörtökön 17 órakor a Krim Ljubljana ellen vívja a Köfém sportcsarnokban.