Diákolimpia

2024.03.04. 10:22

A II. korcsoportban is a Vörösmarty lett a győztes

A városi bajnokság döntő tornáján hengerelt, és két mérkőzésen 12 gólt szerzett a Vörösmarty Mihály Általános Iskola a fiú II. korcsoportos kispályás labdarúgó Diákolimpián.

Szabó Róbert

Nagyot harcoltak a II. korcsoportos fiúk

Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

A II. korcsoportos fiú kispályás labdarúgó Diákolimpia Májer Lajos, a Videoton SC legendás futballistájának emlékére rendezett városi bajnokságára ezúttal kilenc iskola nevezett, a Comenius, a Kodály Zoltán, a Hétvezér, a Tóvárosi, a Talentum, az István Király, a Zentai Utcai és a Vörösmarty Mihály Általános Iskola, valamint a Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola. A kilenc csapatot három háromfős csoportra osztották, ahonnan az első kettő jutott tovább a legjobb hat közé, ahol a csoportelsők a csoport másodikokkal küzdöttek meg a végső fináléba jutásért. Ide végül a Vörösmartysok, a Zentai Utcaiak és az István Királyosok kerültek be.

A február 29-én, csütörtökön délután rendezett döntőben az István Király Általános Iskola és a Zentai Utcai Általános Iskola összecsapása nyitotta, amit utóbbi nyert szoros mérkőzésen 3-2-re. Az öröm azonban nem tartott sokáig, hiszen a következőn a Vörösmarty Mihály Általános Iskola ellenállhatatlan volt, és 7-2-re nyert, majd az István Királyt is megverte 5-2-re, így bebiztosította aranyérmét.

A Fejér Vármegyei döntőbe így a Vörösmarty Mihály Általános Iskola csapata jutott be.

Diákolimpia, kispályás labdarúgás

II. korcsoport, hármas döntő

Zentai Utcai Általános Iskola – István Király Általános Iskola 3-2
Vörösmarty Mihály Általános Iskola – Zentai Utcai Általános Iskola 7-2
Vörösmarty Mihály Általános Iskola – István Király Általános Iskola 5-2

A városi bajnokság végeredménye:

1. helyezett: Vörösmarty Mihály Iskola Általános Iskola, felkészítő tanár: Szűcs Bertalan

2. helyezett: Zentai Utcai Általános Iskola, felkészítő tanár: Kovács Béla

3. helyezett: István Király Általános Iskola, felkészítő tanár: Rácz Ktalin

4. helyezett: Talentum Általános Iskola, felkészítő tanár: Fodorné Tóth Mária

5. helyezett: Tóvárosi Általános Iskola, felkészítő tanár: Oláh Attila

6. helyezett: Hétvezér Általános Iskola, felkészítő tanár: Németh István

7. helyezett: Teleki Blanka Gimnázium és Általános Iskola, felkészítő tanár: Kiss Krisztián

8. helyezett: Kodály Zoltán Általános Iskola, felkészítő tanár: Müller Martin

9. helyezett: Comenius Általános Iskola, felkészítő tanár: Pálfi Ádám