NB III

2023.11.13. 11:55

Történelmet írt a Bicskei TC, fellépett a dobogóra

Az NB III. 15. fordulójának Fejér vármegyei rangadóján a Dél-Nyugaton listavezető Iváncsa KSE győzelméhez nem férhetett kétség a Velencei-tó partján. A Bicskei TC nyolcadik meccsén maradt veretlen, és mindössze három ponttal van lemaradva a tabella élén álló Opus Tigáz Tatabánya mögött.

A pirosban játszó Iváncsa KSE minden gond nélkül győzött Agárdon

Fotó: Kricskovics Antal

ÉSZAK-NYUGATI CSOPORT
Puskás Akadémia II. (13.) – Balatonfüredi FC (8.) 1-1 (1-0)
Vezette: Juhász Dávid
PAFC II.: Auerbach (Perczel) – Makara, Vajda, Umathum, Markgráf – Ominger, Posztobányi – Janyickij (Demeter), Dusinszki (Mondovics), Szabari (Jablonszkij) – Magasföldi. Vezetőedző: Vanczák Vilmos.
Balatonfüredi FC: Erdélyi - Farkas D., Imre (Tóth G.), Szalai P., Mayer (Gosztonyi) – Major (Lórántfy), Lasz, Pécseli, Bartha (Török) - Nagy R., Hetesi (Horváth Á.). Vezetőedző: Borgulya István.
Gól: Ominger G. (32.), ill. Lasz (93.).
Kiállítva: Farkas D. (89.).

A 32. percben a balról betörő Ominger Gergő két csel után 13 méterről lőtt Erdélyi Ádám kapujába, 1-0. A 89. percben Farkas Dánielt kiállította a játékvezető, ám a 93. percben így is egyenlíteni tudott a Balatonfüredi FC, amikor egy röviden kirúgott labdát Lasz Szabolcs 12 méterről lőtt a hálóba, 1-1.

Bicskei TC (3.) – ZTE FC II. (15.) 3-1 (0-0)

Vezette: Takács Ákos

Bicskei TC: Illés - Gaszner, Bozsoki, Száhl, Dankó – Király P., Hirman, Fördős (Benke) - Szalai D. (Molnár A.), Sóron (Vicz), Savanya (Boda). Vezetőedző: Csordás Csaba

ZTE FC II.: Sinkó – Várkonyi, Bodrogi, Kovács B. – Lengyel, Boros (Csrép), Mulasics (Balabás), Wolf (Baloteli) – Milovanovikj, Klausz (Kapus), Szalay (Varga L.). Vezetőedző: Koller Zoltán.

Gól: Szalai D. (48), Savanya (83.), Bodrogi (86., öngól), ill. Kovács B. (95.).
A 48. percben Savanya Ferenc kevergetett a baloldalon, Sóron Tibort hozta játékba, aki élesen középre lőtte a labdát, és a jobbról jókor érkező Szalai Dániel 3 méterről a kapuba lőtt, 1-0. A 83. percben Gaszner Roland jobboldali beadását Sóron lekezelte, és középre lőtte, Savanya pedig remek mozdulattal, sarokkal a kapuba továbbított, 2-0. A 86. percben balról Sóron ívelt be egy szögletet, Sinkó Máté és Bodrogi Bence összeugrottak, és utóbbi fejéről a labda a léc alatt a gólvonal mögé hullott. Öngól, 3-0.  A 95. percben kavarodás támadt a hazai kapu előtt, többen földre kerültek. A közelben helyezkedő játékvezető pedig határozottan a 11-es pontra mutatott, Kovács Barnabás a büntetőt a kapu bal oldalába lőtte, 3-1.