Mindössze ketten maradtak állva

2023.08.06. 20:28

A Fejér vármegyei csapatok fekete hétvégéje a kupában

A MOL Magyar Kupa 1. fordulójában szombaton vármegyénk csapatai közül négyen, míg vasárnap hárman búcsúztak a további küzdelmektől.

A fehérben játszó Csepel UFC a szünet után két perc alatt fordított, és jutott tovább a Csór ellen

Fotó: Kricskovics Antal / FMH

Fűzfői AK – Lajoskomárom 3-2 (0-2, 2-2, 1-0)

Vezette: Agócs János

Fűzfői AK: Mocher – Katus (Hencz), László, Szalai L., Babai (Varga T.) – Kuti (Parrag), Szentmártoni, Auerbach, Molnár G. (Horváth H.) – Kovács L., Kakas.

Lajoskomárom: Berta – Erdei B. (Pákozdi), Juhász M., Kovács K. – Willerding Zs. (Németh Á.), Csörgei (Labossa), Vadászi, Gergye (Kővári B.), Dudar E. – Kövecses, Szontagh (Juhász J.). Vezetőedző: Dopuda Igor

Gól: Kovács K. (77, öngól), Auerbach (82., 114.), ill. Szalai L. (35., öngól), Babai (40., öngól)

A végig fölényben játszó lajosiak kétgólos vezetését a  rendes játékidő utolsó negyedórájában, egalizált a hazai csapat. A hosszabbítás 105. percében Labossa Tamás büntetőt hibázott, majd a 114. percben egy védelmi hibát követően a Fűzfő szerezte meg a továbbjutást érő találatot. Nagy lehetőséget szalasztott el a Fejér vármegyei kupagyőztes…
Tudósított: Mosberger Mátyás

Baracs SE – Nagyatádi FC 0-3 (0-1)

Vezette: Horváth Gy.
Baracs SE: Vaszócsik – Hepp, Prókai (Kozma), Deli, Takács T. – Dobrovitz (Nagy E.), Killer K. (Szurma), Badi, Kiss N. – Palkó, Huber. Vezetőedző: Körmendi Zsolt

Nagyatádi FC: Imrei – Kollár (Bogdán), Vrban (Antal), Galamb (Csikós), Nikolic V. (Juhász Á.) – Fazekas, Koósz, Pákai, Pati (Kovács K.) – Dekanics, Horváth F. Vezetőedző: Papp Zoltán

Gól: Vrban (40.), Koósz (56.), Juhász Á. (83.)

Kaposvári Rákóczi FC – Dunaújváros FC 1–0 (0–0, 0–0, 0–0)

Vezette: Molnár Attila.

Kaposvári Rákóczi FC: Mikler – Ekker, Heil, Gál M., Pusztai (Ötvös) – Horváth B. (Pintér M.), A. Mazzonetto (Kis-Fónai), Szederkényi – Babinszky, Bíró D. (N. Mazzonetto), Hampuk. Vezetőedző: Horváth Rudolf.

Dunaújváros FC: Hompót L. – Vajda R., Szepessy, Horváth M., Stampfel – Vagyóczki, Hompót D. (Puskás) – Patkós K. (Klauz B.), Tapiska (Marlen), Gál B. (Ságodi) – Bata. Vezetőedző: Dobos Barna.

Gól: Babinszky (116.)

Az első félidőben a DFC ritkán jutott el a kapuig, de a félidő derekán Bata Kristóf lövése kevéssel kerülte el a jobb alsót, valamint Tapiska Géza átlövését kellett védenie Mikler Dánielnek nem sokkal a szünet előtt. A második félidő ott folytatódott, ahol az első véget ért, jobbára a Dunaújváros térfelén zajlott a játék, kevés helyzettel. A hosszabbításban már alábbhagyott a kaposvári dominancia, a Rákóczi fejben jobban bírta a hosszabbítást, ugyanis a 118. percben Babinszky Bence kapásból, 16 méterről nagy gólt lőtt a jobb felsőbe, 1-0.

Sárbogárd SE – Dombóvári FC 2-1 (1-1)

Vezette: Büki Gábor

Sárbogárd SE: Nyári – Gráczer B., Tölgyesi, Szalai Á., Tóth P. - Mayer, Horváth Ádám (Horváth A.), Farkas G., Bencze - Finta (Joó), Vagyóczki. Vezetőedző: Pajor László

Dombóvári FC: Sztropkó – Vörös, Tratnyek, Borbély (Hetesi), Martinka – Párkányi, Právics, Orsós (Száraz), Kovács L. (Pataki) – Horváth Árpád, Lódri. Edző: Horváth Zoltán

Gól: Mayer (21.), Horváth Ádám (54.), ill. Horváth Árpád (14.)

Csepel UFC – Csór Truck-Trailer 2-1 (0-1)

Vezette: Mencsik László

Csepel UFC: Papp B. – Kun, Mohácsik, Béres D., Nemes (Horváth Á.) – Béres R. (Takács A.), Boda, Bereczki (Bíró), Haraszkó – Lencsés, Gulyás (Hegyes). Vezetőedző: Rebecsák Szilárd

Csór Truck-Trailer: Molnár B. - Bogdány, Kásler Barnabás (Pécsi), Orosz, Szemenyei - Harangozó (Flavio), Tolnai M., Makai (Dreska), Klein (Zs. Nagy), Kásler Bence – Victor. Vezetőedző: Pécsi László

Gól: Haraszkó (57.), Boda (58.), ill. Harangozó (15.)

A 15. percben az Orosz Márkó lekönyökléséért megadott szabadrúgást Bogdány Márk ívelte előre. A labda eljutott Kásler Bencéhez, aki Harangozó Mártont ugratta ki, ő pedig átemelte a kapus felett a labdát, 0-1. Az 57. percben a csepeliek sokadik szögletükből betaláltak, Haraszkó Sándor 6 méterről védhetetlenül fejelt a kapuba, 1-1. Az 58. percben másodpercekkel a középkezdés után a félpályánál labdát vesztett a csór, amely Boda Józsefhez került, 45 méterre a kaputól. A középpályás látva, hogy Molnár Bence kint áll kapujából, rátűzte és a labdát a visszafutó Molnár már csak a kapuba tudta ütni, 2-1.
Tudósított: Csete Krisztián

Rábaszentandrás SE – Bicskei TC 0-2 (0-1)

Vezette: Holczbauer Flórián

Rábaszentandrás SE: Horváth M. – Kalmár B., Kovács G., Lendvai (Szabó M.), Márton – Németh R., Zsédely (Kalmár D.), Enyingi, Völcsey – Tóth Z. (Tunner), Pető. Edző: Bagarus Péter

Bicskei TC: Illés – Vicz (Dankó), Savanya (Szalai), Varga B. (Gaszner) - Hirman, Száhl, Benke, Molnár A., Lakatos (Gyurácz) – Torkos (Sóron), Fördős. Szakmai igazgató: Csordás Csaba

Gól: Torkos (8.), Lakatos (66.)

Móri SE – Dorogi FC 0-3 (0-1)

Vezette: Muhari Gergő

Móri SE: Janky – Végvári, Gosztonyi, Bezerédi, Tar - Varga B., Paulik (Loi), Sötét, Mészáros B. (Hartl) - Tetzl, Radács (Szabó K.). Vezetőedző: Németh Bálint

Dorogi FC: Belányi – Forgó, Ferkó Á., Selmeci (Harmat), Berkó (Nagyházi) – Bokán Barnabás, Vígh (Barna), Ferkó M., Papp M. – Balla M. (Schäffer), Lénárt (Bokán Bence) Vezetőedző: Bekő Balázs

Gól: Vígh (32.), Balla M. (63.), Harmat (81.)

Pénzügyőr SE – Iváncsa KSE 2-0 (1-0)

Vezette: Szilágyi Sándor

Pénzügyőr SE: Puskás – Bíró (Karacs), Balázs, Tóth D., Stoiacovici – Bene, Bartos (Farkas B.), Tóth K. (Nagy B.), Simon K. – Gajda (Kiss D.), Labát (Megyeri). Vezetőedző: Seres Zsolt

Iváncsa KSE: Ordasi - Madarász B., Aradi, Kasza – D’Urso (Horváth B.), Vallejos (Székely), Kercsó, Kovács S., Farkas N. (Barta) – Törőcsik (Nyilas), Bányai (Suszter). Vezetőedző: Tóth András

Gól: Bartos (42.), Megyeri (67.)

Ikarus-Maroshegy – FC Nagykanizsa 2-7 (1-2)

Vezette: Virág András

Ikarus-Maroshegy: Dőry (Lukács) – Békefi, Kecskés, Falusy – Ferencz (Fülöp), Szamarasz, Drexler (Menyhárt), Gimes, Csuti – Fi (patkós Á.), Bika. Vezetőedző: Szarka Martin
FC Nagykanizsa: Haála - Szabó P. (Varga D.), Bence, Sági, János (Szinay) - Kondor, Szanyi, Kálmán (Horváth K.), Józsa (Godzsajev) - Lőrincz B., Fehér B. (Kalafat). Vezetőedző: Gombos Zsolt.

Gól: Ferencz (46.), Szamarasz (60.), ill. Lőrincz B. (35., 87.), Fehér B. (22.), Kondor (50.), Kálmán (58.), Lukács (70., öngól), Kalafat (83.),