Kétgólos előnyt engedett ki a kezéből a Csákvár a Szolnok ellen a labdarúgó NB II 6. fordulójából pótolt találkozón.

Aqvital FC Csákvár–Szolnoki MÁV FC 2-2 (2-0)

Csákvár, 200 néző. Vezette: Barna (Kiss B., Vörös).

Csákvár: Auerbach – Major G., Posztobányi (Koval, 10.), Dulló, Bencze M. – Mészáros D. (Molnár R., 64.), Corbu – Komáromi (Hosszú, 74.), Kártik (Mim, 64.), Torvund (Bakos, 64.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás.

Szolnok: Kovács P. – Molnár R., Papp Sz., Szabó A., Tóth B., Kurdics – Földi (Tömösvári, 61.), Tisza K., Sipos Z. (Rokszin, 61.) – Vólent (Tóth L., 76.), Lakatos I. Vezetőedző: Csábi József.

Gól: Corbu (11.), Komáromi (13.), ill. Vólent (51. – 11-esből, Kurdics 84.).

Komáromi György (balra) pénteken még az MTK-nak lőtt gólt a Puskás Akadémiában, szerda este már a Szolnokot szomorította az NB II-ben a Csákvár mezében
Fotó: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

A tíz évvel ezelőtt az élvonalban szereplő Szolnok a középmezőnyhöz zárkózna, a Csákvár pedig a kieső­zónától távolodna a Merkantil Bank Ligában. A házigazdák jó sorozatuk folytatását tűzték ki célul: a III. kerületben pontot szereztek, majd itthon legyőzték az élmezőnyhöz tartozó Szegedet. Apropó NB I! A házigazdák gyümölcsöző élvonalbeli kapcsolatait is említsük meg, amelyeknek ezen az estén különösen haszonélvezője lehettek. A kooperációs szerződés keretében a Puskás Akadémiából a csángó csatár, Corbu Marius és a legutóbbi bajnokin győztes gólt szerző Komáromi György is Mónos Tamás rendelkezésére állt.

A felcsútiak nem csak hogy jól kezdtek, gólt is szereztek. A 11. percben Corbu szép csel után lőtt a kapuba, majd két minutummal később Komáromi durrantott a rövid alsó sarokba, 2-0. A diadalmenetbe egyetlen negatívum csúszott: pár percnyi játék után Posztobányi Patrik egy ütközés után súlyosnak tűnő állkapocscsont-sérülést szenvedett. A 20. percben Takács Tamás a harmadik gólt is megszerezhette volna, de a fordulás után elkótyavetyélte a Csákvár az előnyt.

A második félidő elején Vólent Roland tizenegyesével szépítettek a vendégek, majd a hajrában egyre proaktívabbá váltak. A 84. percben egy jobb oldali szabadrúgás után a teljesen egyedül hagyott Kurdics Levente kiegyenlített, 2-2.

Sajnos Molnár Rajmund lábában maradt a három pont, lövése a kapusban halt el. A Csákvár elvesztett két pontot otthon.