Frissen Fejérből

2021.04.07. 15:10

Egy ponttal nyert az Olaj – A fehérváriak nagy csatában maradtak alul

A férfi kosarasok MK-fináléjában a bajnoki alapszakaszt megnyerő Szolnok várt az Alba kosarasaira a Ludovika Arénában. Az Olajbányász KK 67-66-ra győzött.

Félidőben nyolc ponttal vezetett, végül hatalmas csatában vereséget szenvedett az Alba együttese a Magyar Kupa első negyeddöntőjében

Fotó: Horog László / Fejér Megyei Hírlap

A fehérváriak szerdán 9-től közös reggelin vettek részt Fehérváron, majd a csapatot szállító jármű elindult a fővárosba, 11.30-kor gördültek be a Ludovika Aréna parkolójába. A Zsíros Tibor Magyar Kupa döntőjének első meccsét vívták a kék-fehérek, a bajnoki alapszakaszt megnyerő Szolnokkal csatáztak. A sorsolás során tehát nem volt kegyes Fortuna, az istenasszony könnyebb ellenfelet is útjukba sodorhatott volna. A fiatal, válogatott bedobó, Lukács Norbert egészségi problémái miatt nem lépett pályára, melegítőben nézte a társakat. Angelo Warner sarokból eleresztett triplájával indult, Vojvoda duplája kimaradt, nem sokkal később viszont labdát csent és zsákolt, a következő, fehérvári akciónál Ahmad zsákolt, majd üvöltött hatalmasat. Kovács Péter ziccerével ismét az Olaj vezetett, Davis és Curry középtávoli dobása kimaradt, igaz, hibáztak a túloldalon is. Curry hármasa célt ért (7-6), Forray cserélt, Markovic és Ahmad leült, Hearst és Omenaka érkezett a helyükre. Az alföldiek trénere, Gasper Potocnik is kettőt cserélt, Rudnert Pongó, Warnert pedig Badzim váltotta. Omenaka azonnal beköszönt, később Davis is, meglépett a Fehérvár. Két eladott labda nyomán közelített a Szolnok, Vojvoda leült pihenni, Gillon érkezett irányítani. Gibson beköszönt kintről, egy ponttal már a Szolnok vezetett, Vojvoda egy perc elteltével visszatért, Markovic kíséretében, a túloldalon Juhos jutott szóhoz. Felváltva estek a kosarak, Pongó első triplája bement, a második nem, a túloldalon Gillon ügyeskedett, az első negyedet követően az Alba állt jobban, 15-14. Zaid Hearst révén a fehérváriak őrizték szűk előnyüket, a Szolnok Cakarun két duplájával átvette a vezetést, később Hearst rontott, Warner nem, kimaradtak a fehérvári lehetőségek, aztán Curry triplája a gyűrűbe hullt, az első félidő vége előtt öt perccel, 26-26. Gillon labdát szerzett, megiramodott és betalált, később kettőből egy büntetőt értékesített, az olajosok nem tudták dobással befejezni akciójukat, Potocnik időt kért. Vojvoda hármasára Kovács válaszolt, három pontra zárkóztak a szolnokiak, Omenaka volt eredményes, aztán Vojvoda és Davis, elkapta a fonalat az Alba, félidőben 38-30 állt a táblán.

Az Alba Fehérvár trénere, Forray Gábor magyarázza az általa elképzelt taktikát tanítványainak

Cakarun közeli kosara vezetett fel a második húsz percet, Vojvoda mesteri triplát hintett, Ahmad lepattanót szerzett, Markovic is megszerezte első pontjait. Canarun zsákolt, Subotic középtávolról volt eredményes, négy egységre zárkóztak a pirosak. Sőt, Bojan Subotic sarokból elengedett hármasa nyomán egyre, Forray Gábor azonnal időt kért, valamint feszesebb védekezést. Nem szédültek be a labdák, Badzim ziccerével már a KK volt előnyben, nem sokáig, Vojvoda betörés után betalált, 45-44. Mindkét oldalon akadt kapkodás, gyorsan tüzeltek a legények, Warner és Badzim kosara után Forray időt kért. Cakarun két büntetőjét elhibázta, Hearst hármasa a hálóban landolt, Davis és Cakarun eredményes volt, komoly harc dúlt a parketten, fél óra elteltével 50-50 virított az eredményjelzőn.

Vojvoda köszönt be, Juhos egalizált, Markovic és Pongó két dobása kimaradt, Davis ügyeskedett, vezetett a Fehérvár, de hátra nem dőlhettek. Főleg, mert Gibson betalált kintről, Davis viszont rontott, 55-57-es állásnál Potocnik időt kért, a vége előtt hat perccel. Davis triplával jelentkezett, Vojvoda visszatért a pihenőből, Curry bedobta büntetőit, miként Cakarun is, 61-59. Pongó egyenlített betörés után, Cakarun is ügyeskedett, Ahmadra támadó hibát fújtak, rendkívüli izgalmak közepette egy ponttal nyert az Olaj, ezzel elődöntős, 66-67.

Alba Fehérvár-Szolnoki Olajbányász 66-67 (17-16, 21-14, 12-20, 16-17)

Magyar Kupa, 1. negyeddöntő, Ludovika Aréna, vezette: Győrffy P. A., Balogh Gy., Györfy R.

Alba: Curry 12/6, Vojvoda 15/6, Markovics 2, Davis 15/6,Ahmad 3, csere: Omenaka 3, Hearst 9/3, Gillon 7. Vezetőedző: Forray Gábor

Szolnok: Warner 9/3, Kovács 5/3, Rudner 1, Subotic 6/6, Cakarun 18, csere: Badzim 9, Pongó M. 5/3, Zsiros -, Gibson 8/6, Juhos 5, Taiwo 1. Vezetőedző: Gasper Potocnik