Foci

2011.04.11. 02:29

Újra a döntőben a Vesta

Üllő - Az NB I-es női futsal-bajnokság elődöntőjének a visszavágóján, a címvédő fehérvári Vesta Persecutor K és 3S idegenben 7-4 arányban nyert a Fradi ellen is döntős lett.

Ferencváros: Lóderer - Németh B., Szabó A., Ménesi, Ferenczi, csere: Németh I., Szabó K., Bozsik, Borsos. Edző: Deli Anikó.

Vesta: Farkas - Schumi, Smuczer, Dombai-Nagy, Pádár, csere: Bocsárdi (kapus), Jakab, Papp, Sebestyén, Belkó. Edző: Várhidi Péter.

Lényegében már az elődöntő odavágóján eldőlt a döntőbe jutás sorsa, hiszen akkor a Vesta 8-2-re nyert a Fradi ellen, de a visszavágót azért természetesen le kell játszani. Mégpedig új helyszínen, Üllőn (s nem a fővárosban, a IX. kerületi Üllői úton) lelt otthonra a zöld-fehér alakulat. Amelynek ismét a múltkori, a nyílt játékára számítottak a vestások, ám a Fradi ezúttal a biztonságos védekezést helyezte előtérbe. Ám Pádár az 5. percben már másodszor is betörte a bunker kapuját, azzal 0-2 volt az állás. Erre Németh I. váratlan gólja volt a válasz, de ismét érkezett Pádár, majd Sebestyén közeli találata, majd az első félidő előtt Németh B. kozmetikázott az eredményen, így a vendégek 4-2-re vezettek a szünetben.

A második félidő első 10 percében nem esett gól, aztán váratlanul kiegyenlített a Fradi: előbb Szabó A. lövése - Farkas ugyan beleért a labdába -, majd Ménesi passza után landolt a labda a hálóban. Főleg ez utóbbi volt bosszantó, mert tényleg az egyik társat megcélzó passz, és nem kapuralövés volt, de ezzel együtt 4-4 lett az állás. Érett a meglepetés, a döntetlen végeredmény, amit a címvédő nem hagyhatott annyiban. Szűk 10 perc volt hátra, s a Vesta ismét megrázta magát: Dombai-Nagy, Pádár, majd ismét Dombai-Nagy vette be a Fradi kapuját, így alakult ki a végeredmény. Ami azt jelenti, hogy a Vesta ismét bajnoki döntőt játszik, minden bizonnyal az Univerzummal.