Sportvilág

2010.01.08. 03:29

Biztató nyitány a főpróbán

Bécsújhely - Az idei Európa-bajnokság előtt, a kontinensviadal helyszínén nemzetközi kupaküzdelemmel - és magyarokkal - hangolódtak a csapatok a kontinensversenyre.

Silye Sándor

Magyarország-Horvátország 30-30 (16-13)

Nem jól kezdődött a találkozó, a horvátok hamar 5-1-es előnyre tettek szert. Csapatunk egyre zárkózott, majd 6-6-nál egyenlített, s a vezetést is megszerezte. Fazekas amit tudott fogott, de volt olyan horvát lövés is amelyet foghatott volna, de nem tudta. Csapatunk tartását jelezte, hogy a nagynevű ellenféltől nem ijedtek meg, Eklemovics vezérletével emberhátrányban is betaláltak. A Veszprém játékosa 22 perc alatt már a negyedik góljánál járt. Csoknyai kapitány jól rotált, hiába, a felkészülési tornán kell kipróbálni a különböző összetélű heteseket, a védekezés, a támadás variációit. A 24. percben Nagy Kornél, a Dunaferr SE játékosa is beállt, sőt, voltak percek, amikor majd a teljes csapat a Duna-partiak színeit képviselte, na persze, csak akkor, ha ide soroljuk a korábban Újvárosban játszó Fazekast, Krivokapicsot, Törőt, Iváncsik T.-t, Grebenárt és Gált is. A hajrában már három volt ide (28. perc: 14-11), ennyi maradt a végén is.

Horvátország csapata nyitott védekezésre állt át a térfélcsere után, négy perc kellett az első találathoz, nem mi szerztük, miként a másodikat sem (35. perc: 16-15). Egyenlítettek a horvátok, de ismét magyar percek következtek, kétgólos vezetés volt a jutalma. Őrizte együttesünk a vezetését (46. perc: 21-19), bejött a másik újvárosi, Mikler kapus is. Kihagyások után az 50. percben már a horvátok vezettek (23-24), sőt, emberhátrányban támadásban lehozták a kapusukat, lőttek is kettőt. Magyarország 50 percig remekelt, ekkor azonban odalett az addigi lendület, de a végére összeszedték magukat a játékosok, Laluska az utolsó másodpercben egyenlített! Csapatunk góljait Laluska 6, Eklemovics 5, Krivokapics 4, Gál 4, Iváncsik G. 3, Grebenár 2, Ilyés 2, Nagy K. 1, Zubai 1, Schuch 1, Gulyás 1 szerezték. Öt perc kihagyás után örölhettünk a döntetlennek