Sportvilág

2011.05.10. 02:29

Moszkva, nemzetközi női futsaltorna: 4. a magyar válogatott

Székesfehérvár - A győzelem napja alkalmából Moszkvában rendezett nemzetközi női futsaltornán vett részt a magyar válogatott. Soraiban a fehérvári Vesta hét játékosával.

Moszkvába, a győzelem napja alkalmából rendezett nemzetközi női futsaltornára kapott meghívást a magyar válogatott, amely végül a 4. helyen végzett. Nemzeti csapatunkban a fehérvári Vesta Persecutor K és 3S hét játékossal - Dombai-Nagy Anett, Schumi Dorottya, Sebestyén Györgyi, Farkas Andrea, Fogl Katalin, Jakab Kata Réka és Halászi Kinga - képviseltette magát, de a megbízott szövetségi edzőt, Várhidi Pétert is a Vesta biztosította a moszkvai tornára. Amely a nyitó fordulóban magyar bravúrral kezdődött: a házigazda, a világranglistán 4. helyen álló Oroszország ellen 1-1-es döntetlent harcolt ki a 14. helyezett csapatunk. A találkozón a Kovács, Schumi, Szekér, Dombai-Nagy, Sebestyén, csere: Farkas (kapus), Ganczer, Fogl, Jakab, Bernhardt, Csepregi, Üveges, Halászi összetételű válogatottunk az első perctől kezdve teljesen egyenrangú ellenfél volt, sőt, Halászinak a 27. percben lőtt bombagóljával a vezetést is megszerezte, amire Szamorodova révén a 33. percben válaszolt a házigazda. A másik találkozón a Brazília mögött a világranglistán 2. helyen álló Spanyolország és Ukrajna (5.) csapott össze egymással, a fantasztikusan képzett és technikás hispán lányok végül 6-3-ra győztek.

A 2. fordulóban az oroszok és az ukránok presztízsjellegű találkozóján 3-1-es hazai győzelem született, amíg a mi amatőr csapatunkat, a profi spanyolok 9-0-ra győzték le, amúgy Várhidi születésnapján. A lányok a 12. percig állták a sarat, azt követően viszont már potyogtak a gólok a spanyolok jóvoltából. A torna utolsó napján válogatottunk azért megszorongatta Ukrajnát, de 2-0-ra kikapott. Az orosz-spanyol meccs 1-1 lett, így a spanyolok győztek a tornán, az oroszok, az ukránok és válogatottunk előtt.