2010.03.05. 03:29

Nagyszerű felmérő Dunaújvárosban

Dunaújváros - A Fejér Megyei Atlétikai Szövetség Dunaújvárosban, a radari atlétikai csarnokban rendezte meg a serdülők regionális fedettpályás atlétikai versenyét.

Bobory Balázs

A versenyen Fejér megyét az Alba Regia Atlétikai Klub, a Dunaújvárosi Városi Sportiskola, illetve a Dunaújvárosi Atlétikai Klub képviselte. Összesítésben 14 arany-, 7 ezüst- és 10 bronzéremmel gazdagodhattak a fehérváriak, amíg a DVSI sportolói két arany-, egy ezüst- és két bronzéremmel térhettek haza.

Az ARAK-os Szabó Dániel remekelt, hiszen a három arany (60 m és 300 m síkfutás, távolugrás) mellé a Kalorkomfort-kupát is megnyerte. Az ARAK-hoz került a verseny fő támogatója által adományozott Ceragem-kupa is, amelyet Horváth Klára érdemelt ki, az ifjú hölgy a 300 méteres síkfutás mellé a 60 méter döntőjét is megnyerte. Horváth az IAAF pontérték táblázata alapján a legeredményesebb lány volt ezen a versenyen. Az ARAK-osok közül kiemelkedő teljesítményt nyújtott még Jahola Dóri és Varga-Márfy Milán, akik 2-2 arany-, Fördös Bence 1 arany-, 1 ezüst-, Bozsák Ádám 2 ezüst-, Enesei Rita és Végh Zsófia 1 ezüst- és 1 bronzéremmel gazdagodtak.

A DVSI-s versenyzők közül Kertész Péter, Glashütter Nóri és Takács Erzsébet szerzett érmet a versenyen.