2007.04.26. 02:29

Hatalmas küzdelem

Dunaújváros - A női kézilabda- bajnokság rájátszásában a Dunaferr női kézilabdacsapata a Győrt fogadta. A győriek eddig egy vereséget szenvedtek, míg a dunaújvárosiaknak ez volt az első meccse.

Kovalcsik Katalin

A kezdős sípszó után Laluska góljával alapozódott meg a jó hangulat. Igaz, ez nem tartott sokáig, mert Djokic rögvest egalizált. Majd Lovász kimaradt ziccerét és Görbicz elpuskázott hetesét jegyezhettük fel. Végre Nagy Ivett törte meg a gólcsendet, de Djokic megint egyenlített. Sajnos Ferling két kihagyott ziccere, és elhibázott büntetője után látszott: a Dunaferr kulcsfigurája nincsen jó formában. Lovász elkapta a fonalat, vezérletével fokozatosan növelte előnyét a hazai csapat, a 14. percben már ötödik gólját lőtte, amellyel 9-5-re alakult az állás. A 25. percben Nagy Ivett hetesével már öttel vezetett a hazai gárda (13-8). Nagy büntetője előtt három hetes maradt ki egymás után. Ráadásul eddig jól muzsikáló gárdája a félidő végéig, azaz öt percig nem tudott gólt lőni, míg a másik oldalon a talonból elővett Vérten gyorsan szórt hármat, Djokics meg egyet. Így a félidő végére igencsak soványra olvadt a pár perccel azelőtt még biztos előny.

A Győr kezdte a második játékrészt, és Görbicz büntetőjével ki is egyenlítettek a vendégek. Sőt, Djokic fordított is az eredményen (13-14). A Dunaferr azonban fantasztikusan küzdött. Laluska kétszer is egyenlített. A 37. percben beállt Radulovics Bojana is. Hihetetlen izgalmak között dobálták felváltva a gólokat a csapatok, és végre Nagy Ivett hetesével kettőre nőtt az előny (22-20). Ungureanut pihentette Kovács Péter, s a hazai kapuban Sirina Irina foglalta el a helyét. Rossz periódus következett ezután. Laluskát és Pigniczkit is kiállították a bírók, így kettős emberhátrányban kézilabdázott a Dunaferr. Ennek köszönhetően 23-25-re módosult az eredmény a 49. percben. Nagy Ivett büntetőt hibázott, de Ferling Bernadett góljával ismét sikerült kiegyenlíteni (26-26). Óriási feszültség uralta a nézőteret és a pályát is. Mindkét csapat érezte: egyetlen pici gólocska eldöntheti a mérkőzés sorsát. Emiatt mindkét oldalon több technikai hiba is becsúszott. Már csak öt perc volt hátra, amikor a nagyszerűen játszó Lovász Zsuzsa ismét megszerezte a vezetést (27-26). Ekkor időt kért a győriek mestere, Róth Kálmán. Görbicz ki is egyenlített, de Ferling ismét betalált (28-27). Djokic nem adott kegyelmet (28-28), majd Bradeanu labdája mellé ment, Lovász lövését pedig védte a győri kapus. Így a rang- adó döntetlenre végződött.