Székesfehérvár – A férfi kézilabda NBI/B 12. fordulójában a fehérvári alakulat a Tata gárdáját fogadta szombat este.

Krebsz András

Alba Regia KSE – Tatai AC 20-16 (16-7).

VOK, 50 néző, vezette: Kovács T., Mándli.

Alba Regia PULAI – Tolnai 3, Marinkovics 2, VASVÁRI 4, Patkós 4(2), CSÓKA 3, Voksi 4. Csere: Varga B. (kapus), Dreska, Vörös, Ág, BÁRDOS, Gyimesi, Venczel, Bándi, György. Vezetőedző: Károlyfi Viktor.

Kiállítások: 4 illetve 10 perc

Hétméteresek: 2/2 illetve 2/1

Eredmény alakulása: 7. perc: 5-0, 13. p.: 7-3, 18. p.: 12-4, 24. p.: 14-6, 33. p.: 17-8, 40. p: 17-10, 48. p.: 18-13, 54. p.: 18-14, 57. p.: 20-15

A 2015-ös naptári évben hazai környezetben utoljára lépett pályára a fehérvári alakulat, ennek megfelelően 5-0-s rohammal nyitottak Patkós Péterék. A lendület ezután sem hagyott alább: dacára a vendég időkérésnek, a 18. percben már nyolc volt a különbség a csapatok között. Kapaszkodott a Tata, ám Patkós és Csóka Balázs találatai miatt kilencgólos előnnyel fordultak a hazaiak.

A folytatás viszont rémálomszerűen indult, a tatai 6-1-nek köszönhetően négyre olvadt a különbség, ám Hímer Zoltán hetesét az ihletett formában védő Pulai Dávid kipiszkálta a jobb felsőből, ami megakasztotta a vendégeket. Ezt követően felváltva estek a találatok, az Alba sikeresen átvészelte tizenhét perces gólcsendjét, Károlyfi Viktor tanítványai a lefújásig befagyasztották a különbséget.

Az első félidei masszív védekezés és a fantasztikus kapusteljesítmény megalapozta a győzelmünket, így a második játékrészben dobott négy gólunk is elégnek bizonyult a sikerhez – értékelt a fehérvári tréner a lefújást követően.