2015.10.01. 13:02

A sárosdi Barzsó Henrietta negyedik lett a Kuala Lumpurban zajló szkander világbajnokságon

Kuala Lumpur – Fejér megyei fiatal tehetség végzett pontszerző helyen a malajziai szkander világbajnokságon.

A sárosdi Barzsó Henrietta. Fotó: Molnár Artúr

Majdnem dobogóra állhatott a sárosdi Barzsó Henrietta: a 21 év alatti junior lányok 55 kilogrammos kategóriájában bal kézzel az ötödik helyen végzett. Henrietta a jobbkezes versenyszámban még jobban szerepelt, így végül a negyedik helyen végzett. A szeptember 27. és október 3. között Kuala Lumpurban zajló világversenyen a magyar színeket hat versenyző képviseli. A sportág idei legrangosabb versenyén a benevezettek között volt Csabai Attila, a Magyar Szkander Szövetség elnöke is, aki azonban sérülés miatt kénytelen volt visszalépni a 40 éven felüliek masters korosztályának +100 kg-os küzdelmeiben. A sportág idei legrangosabb viadalán bajnoki címet nyert Józsa Mihály a 60 év felettiek senior grand master korosztályában, ahol a 75 kilóban jobb kézzel lett első.