2015.05.26. 10:02

Megye II.: Menekülőben a Kápolnásnyék

Fejér megye másodosztályú labdarúgó-bajnokságának 28. fordulójának meglepetése a Baracs kiütéses győzelme a Nagylók ellen.

Osz Car csoport:

Kápolnásnyék-Kajászó 4-1 (2-1)

50 néző Vezette: Závotka Csongor

Kápolnásnyék: Szántó – Peng, Fazekas, Őri, Kollár – Silhány, Szentgyörgyi (Kármán), Ribi (Tóth B.), Varga J. – Pál I., Németh Zs.

Kajászó: Lajkó – Marton D., Székely, Chevriat, Kovács A. – Marton B., Farsang, Kamocsa L. (Toller), Nagy P.- Pintér, Höltzl.

Gól: Ribi (20.), Pál I. (34.), Varga J. (47.), Kármán (85.), illetve Höltzl (1.)

Jók: Az egész hazai csapat illetve Chevriat

Az 1. percben Fazekas Ádám buktatta a 16-on belül Hölcz Richárdot, a játékvezető büntetőt ítélt. A sértett a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 0-1 A 20. percben egy kipattanó labdát Ribi Csaba fejelt közelről a kapuba. 1-1. A 34. percben Németh Zsolt tekerte pontosan a labdát Pál István fejére, aki közelről a hálóba bólintott. 2-1. A 47. percben egy Lajkó Mihályról kipattanó labdát Varga József kotort közelről a hálóba. 3-1. A 85. percben egy, a védőkről lecsorgó labdát Kármán Sebestyén 12 méterről, védhetetlenül a léc alá bombázott. 4-1.

Pákozd-Iszkaszentgyörgy 5-2 (4-1)

Vezette: Jónás Péter

Pákozd: Nagy T. (Majnár l) – Rózsa (Orbán), Bengyik (Munkácsi), Pőcze, Kocsándi – Nyusa, Schultz, Hollósi (Szabó B.), Jasper (Simó) – Csík, Rothauszki. Vezetőedző: Andorka Péter

Iszkaszentgyörgy: Gyarmati – Nyers, Kéri N., Tóth Á., Farkas Zs. (Fábián) – Kállai (Tóth P.), Osváth, Kovács J., Balla T. – Balla K. (Bakos), Machata. Vezetőedző: Molnár János

Gól: Bengyik (3., 8.), Csík (4.), Kéri N. (öngól, 34.), Kocsándi (60.), illetve Balla T. (36.), Machata (53.)

Pátka-Bodajk 1-1 (1-0)

150 néző Vezette: Wehovszky Gergő

Pátka: Csikesz P.- Orosz, Krell, Kéri P., Polányi (Fülöp) – Herczeg, Füri, Nagy F. (Ihász), Kovács Z. (Molnár Zs.) – Takács V., Szakács (Denke). Vezetőedző: Takács Viktor,

Bodajk: Pirik – Mihályi, Polczer, Falvai, Wachtler – Hudák (Erdei), Bregócs, Palkovics (Vincze), Kovács T. – Gergő, Molnár T.

Gól: Krell (8.), illetve Wachtler (62.)

Jók: Csikesz P., Orosz, Krell, Kéri P., illetve Pirik, Wachtler, Hudák, Bregócs

Jobban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, már a 8. percben Krell Tamás révén megszerezte a vezetést, 1-0. Az első félidőben a hazaiak irányították a játékot, azonban az előnyüket tovább növelni nem tudták. A 2. félidőben átvette az irányítást a Bodajk, mezőnyfölényben játszott, majd a 62. percben Wachtler Gábor egy szöglet után egyenlített. 1-1. Igazságos döntetlen született.

Vál-Fehérvárcsurgó 3-3 (2-1)

Vezette: Pekker Bálint

Vál: Borostyán – Fehér, Mayer, Huszár, Petényi (Kirilla) – Szoboszlai, Jakab, Komlódi, Pereczes – Szarvas, Zágoni.

Fehérvárcsurgó: Guti (Szabó Németi) – Bernáth (Lascsik), Csány, Veres, Nagy M. – Varga L. (Stumpf), Kindl, Baksa, Egyed – Répási, Györe (Huszár). Vezetőedző: Mesics János

Gól: Petényi (20.), Szarvas (29.), Szoboszlai (61.), illetve Répási (4.), Egyed (53.), Kindl (75.)

FC Csákvár II-Pázmánd 1-5 (0-3)

Vezette: Jakab Zoltán

FC Csákvár II: Fehér – Szabó S., Hári, Barócsi (Váli), Gulyás G. – Sebestyén, Imrefy, S. Molnár, Tóth Sz. (Juhász Á.) – Kalocsa T., Kalocsa M. (Gulyás J.). Vezetőedző: Takács János

Pázmánd: Lőrincz – Sajó, Glócz (Kerkuska), Varga V., Krómer (Böjte) – Bauer, Rózsa (Farkasfalvi), Csernik, Végh, – Dömsödi, Boda. Vezetőedző: Köllő Zoltán

Gól: Váli (75.), illetve Rózsa (21., 31.), Boda (28., 63.), Böjte (80.)

Kiállítva: Hári (54.)

Mány-Bakonycsernye 1-0 (0-0)

120 néző Vezette: Szabó János

Mány: Szabó B. – Schnobl, Mohácsi, Szabó Á., Apostagi – Horváth G., Radovics (Balla I.), Kern, Szabó I. (Gonda) – Jakab, Magony (Bederna).

Bakonycsernye: Lukács – Schneider, Kovács D., Strommer, Fodor – Právics, Varga A., Varga J., Bocska – Monostori (Szolnoki), Guitprecht. Edző: Varga Jenő

Gól: Bukó (57.)

Kiállítva: Fodor (18.)

Jók: az egész hazai csapat illetve Právics, Varga A.

A mányi csapat a mérkőzés elején alaposan meglepte ellenfelét. Felváltva forogtak veszélyben a kapuk, aztán két fegyelmezetlenség miatt emberelőnybe került a Mány, Fodor Krisztiánt a 18. percben kiállította Szabó János játékvezető. A bajnokságban messze a legtöbb gólt szerző vendégek, nem találták ellenszerét a lelkesen dolgozó mányi védelemnek. Az 57. percben egy remek kontra végén, Jakab Tamás a jobb oldalról középre centerezett, az érkező Bukó Dávid pedig bevágta a hazaiak vezető gólját. 1-0. Néhány perccel később, nagy tűzijáték zajlott a Bakonycsernye kapuja előtt, aminek végén Magony József találta el a keresztlécet. Az utolsó negyedórában, a bányászcsapat mindent egy lapra téve támadott, de a lelkes mányi csapatot nem sikerült térdre kényszerítenie.

A Kőszárhegy-Pettend összecsapás elmaradt, a vendéglátók kérésére, mivel pályájuk a nagy esőzés miatt alkalmatlan volt a játékra.

AGÁRDI TERMÁL csoport

Adony-Nagykarácsony 4-0 (2-0)

Vezette: Magyar János

Adony: Fülöp – Nebucz, Pálinkás (Böjte), Németh R. (Oláh), Szabó B. – Auer, Szántó, Glonczi, Klér – Szántó, Németh T. (Varga Z.). Vezetőedző: Csorba József

Nagykarácsony: Turi – Petrovics, Jámbor (Balogh Á.), Nyul (Kovács G.), Harasztia – Felföldi, Simon, Wadolowski, Pap (Fekete) – Brogyányi, Gál I.. Vezetőedző: Mergl István

Gól: Klér (1.), Németh T. (43.), Szántó (65.), Varga Z. (74.)

Pusztaszabolcs-Káloz 4-2 (2-0)

200 néző V: Kovács Zoltán

Pusztaszabolcs: Vágó – Budai, Nagy Á., Tóth N. (Farkas N.), Lengyel (Sári) – Imre, Györök, Dombi, Csanádi (Balogh Z.) – Kovács B. (Schrick), Székely.

Káloz: Takács L. – Baranyai B. (Kovács T.), Tóth B., Fazekas, Ludányi – Tóth M., Somogyi V., Szabó Sz., Takács T. (Szabó J.) – Vörös (Czövek), Pál.

Gól: Takács T. (öngól, 11.), Szabó Sz. (öngól, 14.), Györök (76.), Székely (86.), illetve Pál (53., 85.)

Jók: Nagy Á., Székely illetve Pál, Ludányi

Az első negyedóra végére a vendégek segítségével, két góllal vezetett a PSC. Korán megszerzett előny aztán túlságosan is megnyugtatta a vendéglátókat. Káloz második félidő elején szépített, és utána is mindent egy lapra feltéve támadott. Györök Attila egy kontrából betalált, de szinte az ellentámadásból ismét nyílttá tette a Káloz a mérkőzést. A kegyelemdöfést Székely Péter találata jelentette.

Baracs-Nagylók 5-1 (3-1)

Vezette: Krajcsovics Adrián

Baracs: Tóth N. – Hepp, Cséza, Pulai, Idei (Prókai) – Bartók S. (Suplicz), Szurma, Éliás, Sági J.- Rezes (Sebestyén), Mészáros S. Edző: Virág László

Nagylók: Szloboda – Fodor, Kiss M., Határ (Molnár Cs.), Vörös – Szabó E., Molnár T. (Répási), Erős (Fűrész), Killer P.- Tórizs, Killer M.

Gól: Rezes (11., 45.), Bartók S. (41., 54.), Sági J.(72.), illetve Vörös B. (34.)

Jók: Rezes, Bartók S., Tóth N. illetve —

A 11. percben bedobásból szerzett előnyt a hazai gárda, a partvonalról érkező labdát Rezes János csúsztatta fejjel a hálóba. 1-0. A 34. percben Vörös Balázs egy, a kapu előtt átívelt labdát lőtt vissza a hosszú sarokra. 1-1. A vendég reményeket azonban hamar lelohasztotta a 41. percben lerántásért Baracsnak megítélt büntető, amelyet. Bartók S. Barnabás jó érzékkel lőtt az elvetődő kapus mellett hálóba. 2-1. Az első játékrészben ezzel még nem értek véget a vendégek gyötrelmei, a 45. percben Rezes újra betalált. 3-1. Az 54. percben egy felső kapufáról levágódó labdát tolt beljebb Bartók S. Barnabás. 4-1. A kegyelemdöfést a 72. percben Sági József adta meg, védőt és kapust kicselezve állította be a végeredményt.

A kékben játszó nagylóki Tórizs Attila sok kellemetlen helyzetet okozott, de a baracsi hálóőr Tóth Norbert ezúttal menteni tudott. Fotó: Horváth László

Soponya-Szabadegyháza 3-2 (1-2)

Vezette: Vitányi László

Soponya: Domján – Szűcs K., Szabó A., Varga A. (Bali), Joó F.- Miklós (Kovács J.), Vinklár, Joó T., Budai – Sütő (Theisz), Grega.

Szabadegyháza: Zámbó – Tóth P., Bartos, Szalai D. (Berényi), Vida – Kiss P., Urbán (András), Csupor, Sági B. – Kosaras, Imre.

Gól: Budai (31., 50., 81.), illetve Vida (29., 35.)

Sárosd-Aba-Sárvíz 1-0 (0-0)

250 néző Vezette: Nagy László István

Sárosd: Somogyi B. – Somogyi Sz., Béres Z., Rauf (Vinkler), Arany – Tornyai T., Kövecses, Kargl, Dvéri Zs. – Truszek, Tanárki. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Aba-Sárvíz: Tóth D.- Esze A. (Balogh T.), Nagy L., Tóth R., Lakk – Esze T., Ilyés, Gyuricza (Gránásy), Tóth R. – Simon M., Kulcsár. Vezetőedző: Bor József Dezső

Gól: Tornyai T. (92.)

Kiállítva: Simon (75.)

Jók: A teljes hazai és vendégcsapat

Ahogy a hazaiak számítottak is rá, nagyon nehéz mérkőzés várt rájuk, mert a vendégek durva olykor brutális belemenésekkel állították meg támadásaikat. Már úgy tűnt, hogy gól nélkül fejeződik be a mérkőzés, amikor a 93. percben Vinkler Péter jobb oldali beadását Tornyai Tamás fejelte a kapuba, 1-0..

Mezőszilas-Seregélyes 0-5 (0-2)

Vezette: Almádi Sándor

Mezőszilas: Papp Cs.- Fehér, Szegedi I., Sülyi, Kiss Gy. (Simon L.) – Nagy Z., Kovács Z., Szegedi T., Szilágyi (Rostás) – Kopácsi (Petrik), Kutasi.

Seregélyes: Ács – Kovács J. (Szurovcsják), Druzsin, Horváth T., Takács R. – Benczik A., Benczik Cs., Rapai (Princz), Polányi – Zsilovics, Németh L. (Dezső). Vezetőedző: Szabó József

Gól: Polányi (7., 88.), Zsilovics (19., 66., 68.)

Kiállítva: Fehér (73.), Rostás (83.)

Enying – Kulcs 5-0 (1-0)

Vezette: Kalauz László

Enying: Dobai – Dicső (Blaski), Spergli, Kovács L., Molnár Z. – Szőke, Farkas M., Iker (Gergics A.), Halász – Nagy L., Lovizer. Vezetőedző: Gergics Jenő

Kulcs: Papp S. – Komáromi, Godó, Mészáros Á., Molnár Z. (Posch) – Simon N., Szilva (Biró), Mohácsi, Balogh D. – Deli, Peredi. Vezetőedző: Boncz Gábor

Gól: Kovács L. (9.), Szőke (47.), Blaski (56., 82.), Molnár Z. (89.)

Kiállítva: Gergics A. (75.)

LMSK Masita-Lajoskomárom 2-6 (0-2)

Vezette: Cérna János

LMSK Masita: Boda – Pákozdi, Gyenis, Szabó A., Kovács I.- Nasta (Suba), Tombor, Pómizs (Kovács Cs.), Kálmán – Lakatos, Balla B. Vezetőedző: Kovács István

Lajoskomárom: Szabó N. – Szakáts, Vései, Csulik, Kunos – Cseke, Tulok, Kleiber, Szili – Balogh M. (Csizmadia), Reichardt. Vezetőedző: Kecskés József

Gól: Lakatos (64., 76.), illetve Szili (37.), Reichardt (39., 79.), Balogh M. (61.), Csulik (68.), Csizmadia (85.)

Tudósítók: Menus Tamás (Kápolnásnyék), Dérfi Zoltán (Sárosd), Zserdin Balázs (Pusztaszabolcs), Horváth László (Baracs), Varga Mihály (Mány), Takács Viktor (Pátka)