2014.02.15. 20:04

Fergeteges játék, kiütéses Alba győzelem

Ellenállhatatlanul játszott a férfi kosárlabda bajnokság 20. fordulójában az Alba Fehérvár együttese, ezt a Zalakerámia- ZTE KK csapata bánta. A kék-fehérek fölényes győzelmükkel próbálták feledtetni szurkolóikkal a múlt heti kupa-kudarcot.

Alba Fehérvár - Zalakerámia-ZTE KK 113-83 (28-22, 37-21, 27-20, 21-20)

Székesfehérvár, 1900 néző

Vezette: Benczur T., Szabó G., Fodor A.

Fehérvár: Szanati, TÓTH P. 11, R. MOORE 18/9, TÓTH N. 17/6, SOMOGYI 24. Cs: Hobbs 9/9, Barone 10, Supola 11/3, Juhos 8, Olah 5, Blaskovits. Vezetőedző: Carlos Frade

ZTE KK: Boston 10/3, GÁSPÁR 16/9, Plumb 4, Safford 8, Lekli 12. Cs: KOVÁCS Á. 14/3, Kertész 4, Koma 6, Kámán 9/3, Velkey. Vezetőedző:  Raul Jimenez

Az eredmény alakulása: 3. p.: 11-5, 6. p.: 18-16, 9. p: 22-22, 12. p.: 35-27, 15. p.: 45-32, 18. p.: 54-36, 23. p.: 72-47, 26. p.: 82-57, 29. p.: 90-60, 32. p.: 95-67, 36. p: 104-71, 38. p.: 106-75.

Kipontozódott: Kámán (36. perc)

Kis túlzással majd egy kezdőötösre való játékos fordult már meg hosszabb-rövidebb ideig Fehérváron a vendégek keretéből, így Kámán Tamás, Gáspár Dávid, Kertész Dániel, Lekli József számára sem volt ismeretlen a Vodafone csarnok atmoszférája. Nem vitás a mérkőzés különös pikantériáját ezen túl az adta, hogy ez alkalommal a spanyol iskola képviselői csaptak össze. Mindkét együttes kispadján az Ibériai-félszigetről érkezett szakvezetők ültek, úgyhogy nagy taktikai csatára volt kilátás. Mint ismeretes a szezon végéig a spanyol Raul Jimenez irányítja a négyszeres bajnok, és kupagyőztes ZTE KK együttesét. A klub vezetősége a Sopron elleni vereség után köszönt el a korábbi szakvezetőtől, Völgyi Pétertől. Azok a szurkolók örülhettek, akik valamilyen ok folytán késtek, mert a technika ördöge kissé megtréfálta a rendezőket, ugyanis a palánkokon elhelyezett időmérő-táblák meghibásodtak, és csak tízperces csúszással indult a mérkőzés. Tóth Norbertet és Ramone Moore-t zavarta meg legkevésbé ez a közjáték, mindketten triplával nyitottak.

Energikusabban játszott az Alba, és Moore duplája után először a 4. percben vezettek tíz ponttal. Aztán aránylag gyorsan el is herdálták ezt a fórt, és két perc múlva már Gáspár büntetőivel a fekete mezesek kiegyenlítettek. Igaz ez az állapot nem tartott sokáig, és a negyed végét azért Moore hármasának köszönhetően hatpontos vezetés birtokában zárta a Fehérvár. Próbálták leszakítani ellenfelüket a kék-fehérek, ez olyannyira sikerült, hogy a 13. percre visszaállt Supola Zoltán kosara után a tízpontos különbség. Ezt követően volt egy olyan periódusa a negyednek, amikor nem töltöttek, csak lőttek a csapatok. Potyogtak a kosarak, és meglehetősen korán, már a 17. percre elérte Anthony Olah kétpontosával az Alba az ötvenpontos határt (50-36). Ráadásul még a nagyszünet előtt kiharcolták a húszpontos előnyt is, és Moore triplájával át is lépték azt a dudaszó pillanatában.

A pihenő után az Alba ott folytatta, ahol abbahagyta, Somogyi Gergely zsinórban kilenc pontot ért el, és pillanatok alatt 25 ponttal volt jobb ellenfelénél a vendéglátó gárda. Magabiztos előnyük tudatában sem álltak le a fehérváriak, és a harmadik játékrész végére akár már le is fújhatták volna a bírók a meccset, akkora volt a két csapat közötti differencia (92-63). Az utolsó tíz percre a fontosabb kérdések eldőltek, igaz kissé kapkodósra sikeredett ez a negyed, de azért a 35. percben Supola két sikeres büntetője, és Tóth Péter duplája után nemcsak a századik pontot dobták be, hanem túl is szárnyalták azt.