2013.02.24. 08:11

Öttusa Vk - Kovács Sarolta ötödik lett Palm Springsben

Magyar idő szerint szombaton éjfélkor fejeződött be az amerikai Palm Sringsben az idei első öttusa Világkupa forduló női döntője, ahol a Volán Fehérvár versenyzője, Kovács Sarolta, a sérülése utáni első versenyén az előkelő 5. helyen végzett.

MTI

Ennél szebb visszatérésről nem is álmodhatott volna Kovács Saci, aki a londoni olimpiát követően, sérülés és műtét miatt először mutatta meg magát ismét a nemzetközi elitnek, s azonnal be is bizonyította, hogy számolni kell vele.

A Világkupa női döntőjét az ukrán Viktória Terescsuk nyerte meg 5400 pontttal, a kínai Xiaoan Zhang (5388), és a brazil Yane Marques (5368) előtt.

Kovács Saci 5320 pontot szerezve az 5., Gyenesei Leila a 10. (5236), amíg Földházi Zsófia (5072) a 26. helyen végzett. Saci a selejtezőhöz képest kissé visszafogottabban vívott (16 győzelem, 21 vereség, 784 pont), lényegében itt ment el a Vk-győzelme, de nem lehetünk telhetetlenek, hiszen az idény első versenyéről van szó. Az úszásban hozta önmagát, 1200 pontot tempózott a vízben, majd a lovaglásban is a maximális 1200 pontot érte el. A kombiban sem lehetett rá panasz, hiszen az utolsó számban 2096 pontot futott és lőtt "össze", s így végzett az 5. helyen.

A Fejér megyei színekben versenyző Kovács Sarolta

A Palm Springsben tartózkodó Demeter József, a Volán Fehérvár technikai vezetője az alábbiakat mondta a női döntő után az FMH-nak: "Úgy gondolom, hogy elégedettek lehetünk Saci teljesítményével, aki a sérülése és műtétje utáni első versenyén ragyogóan teljesített. Igaz, a vívásban lesz még dolgunk, de tudni kell, hogy a selejtezőben voltak erős, és voltak gyenge ellenfelei, akkor azért is sikerült olyan kiválóan ez a szám, amíg a döntőben már csak nehéz riválisokkal nézett szembe. Viszont az úszásban megközelítette a csúcsformáját, de még itt is pár másodperc javulásra számíthatunk tőle a következő időszakban.
A lovaglásnál szerencsésen sorsolt, bár az is igaz, hogy a rendezők a fiúknál kirívóan rosszul teljesítő négylábúakat már kivették a versenyből. Ám itt is meg kell jegyezni, hogy Saci lovával előzőleg egy mexikói lány nulla pontot lovagolt, de Sacinál semmi probléma nem volt már vele, versenyzőnk végig uralta, összhangban voltak egymással. A kombiban csak az első lősorozatban volt némi probléma, azt követően már minden flottul ment. Ami külön öröm: Saci a műtétjét követően nagyszerűen futott, s remek hajrával szerezte meg az ötödik helyet. Mindent összevetve, remek teljesítménnyel rukkolt ki, s talán ha a vívása jobban sikerül, több pontot szerez, a dobogó tetejére is felléphetett volna."

Vasárnap - magyar idő szerint éjfélkor fejeződik be - a mix (vegyes váltó) a Világkupa idei első futamának az utolsó versenyszáma, amelyben ezúttal a Marosi Ádám, Gyenesei Leila duó képviseli a magyar színeket. Demeter József szerint lehet majd olyan Vk-futam, ahol a Demeter Bence, Kovács Sarolta páros szerepel a mixben, hiszen a világversenyekre készülőben a szövetségi kapitány a legideálisabb összetételű kettőst szeretné megtalálni.

A csapatvezető Kállai Ákos beszámolója alapján a közepesre sikeredett vívás után a magyar versenyzők úszásban felzárkóztak, majd Kovács és Gyenesei hibátlan lovaglással még előrébb lépett, míg Földházi négy verőhibával és egy kis időtúllépéssel teljesítette a pályát.

Eredmények:

1. Viktorija Teresuk (ukrán) 5400 pont
2. Csang Hszio-nan (kínai) 5388
3. Yane Marques (brazil) 5368
...5. Kovács Sarolta 5320 (vívás: 16 győzelem/21 vereség/784 pont, úszás: 2:10.27 perc/1240 pont, lovaglás: 1200 pont, lövészet-futás: 12:56.83 perc/2096 pont)
...10. Gyenesei Leila 5236 (19/16/856, 2:13.64/1200, 1200, 13:25.37/1980)
...26. Földházi Zsófia 5072 (18/17/832, 2:10.49/1236, 1032, 13:27.74/1972)

Az egy nappal korábbi férfiversenyben Marosi Ádám második, Tibolya Péter hatodik, Kasza Róbert hetedik, Demeter Bence pedig 35. lett.
Az egyesült államokbeli Vk-nyitányon vasárnap a vegyes váltót rendezik.