2012.01.23. 03:26

Odalett a veretlenség

Újvidék - A szerbiai férfikézilabda Európa-bajnokságon a magyar válogatott tegnap elszenvedte első vereségét. A mieink 27-21-re kaptak ki Izlandtól a középdöntő első mérkőzésén.

Agárdy Csaba

A középdöntőt ebből az állásból kezdték a csapatok.

I. csoport (Belgrád): 1. Németország 4 pont (53-47), 2. Szerbia 4 (46-40), 3. Lengyelország 2, 4. Macedónia 1 (49-50), 5. Svédország 1 (50-55), 6. Dánia 0.II. csoport (Újvidék): 1. Horvátország 4 pont, 2. Spanyolország 3 (53-50), 3. Magyarország 3 (50-47), 4. Szlovénia 2, 5. Izland 0 (61-65), 6. Franciaország 0 (49-55).Magyarország - Izland21-27 (10-14)Magyarország: Fazekas - Harsányi 3, Mocsai 2, Császár 7 (3), Ilyés 5, Zubai Sz., Iváncsik G. 1. Csere: Mikler (kapus), Laluska, Ancsin 1, Putics 1, Schuch, Vadkerti 1, Nagy K., Szöllösi.

A mérkőzés előtt eldőlt, hogy a sérült Iváncsik Tamás helyére Mocsai Lajos szövetségi kapitány Vadkerti Attilát nevezi be. A 3. percben a magyar csapat legjobbja, Császár szerezte válogatottunk első gólját 1-1-re alakítva ezzel az eredményt. Negyedóra után nem gondoltuk volna, hogy válogatottunk hatgólos vereséget szenved majd, hiszen ekkor még 6-4-re vezetett. A félidő második fele azonban nem sikerült túl jól a mieink szempontjából, 13-9-re elhúztak az izlandiak. A második félidőben két perc alatt két gólt kaptunk. Annak ellenére, hogy Fazekasra nem lehetett panaszunk, mégsem sikerült az ellenfelünkhöz közel kerülnünk. Végül Izland 27-21-re győzött.

A mérkőzés után Mocsai Lajos így foglalta össze a látottakat: - Az elején kimaradtak a ziccereink, ezekből indultak meg az izlandiak. Ma nem voltunk elég gyorsak. Kedden a Szlovénia ellen négypontos meccset játszunk, addigra ki kell heverni ezt a napot.

Császár Gábor így látta a találkozót: - Izland ellen nehéz játszani, mert kellemetlen a stílusuk. Most sem a lábunk, sem a szívünk nem volt olyan erős, mint a korábbi mérkőzéseken. Megpróbáltunk visszajönni a mérkőzésbe, de ezúttal nem sikerült.