2011.05.23. 02:29

Megvédte bajnoki címét a Vesta csapata

Mór - Megismételte tavalyi teljesítményét a Vesta Persecutor K és 3S női futsalcsapata: idén előbb a Magyar Kupát hódította el, majd a bajnoki aranyérmet is megszerezte a csapat.

Vesta Persecutor K és 3S -Univerzum Aramis 4-3 (1-2), Mór, 100 néző. Vezette: Janicz, Richter, Tornyai.

Vesta: Farkas A. - Smuczer, Schumi, Dombai-Nagy, Pádár, csere: Bocsárdi (kapus), Halászi, Belkó, Sebestyén, Fogl, Bogdán, Farkas É. Edző: Várhidi Péter.

Univerzum: Oláh - Gál, Ganczer, Bernhardt Barbara, Üveges, csere: Sipos (kapus), Bernhardt Bernadett, Bacsa, Szabó. Edző: Tóth Ferenc.

A bajnoki döntő az egyik csapat 3. győzelméig tartott, s miután az első két találkozót a Vesta egyaránt 8-3-ra nyerte, söprésre, vagyis az újabb, a bajnoki aranyat eredményező sikerére készült a fehérvári címvédő. Ami egyben azt is jelentette, hogy megismételheti a tavalyi teljesítményét: akkor a Magyar Kupa után az NB I-es bajnokságot is megnyerték a lányok, s az idei MK a zsebben volt.

Lehet, hogy egy kicsit már magukat ünnepelték a lelkes móri B-közép által buzdított Vesta játékosai, miközben az Univerzum a szombati döntőben az utóbbi két év legjobb teljesítményét nyújtva, alaposan meglepte a címvédőt: Üveges majd' félpályás találatával vezetett is, 0-1. A 14. percben Halászi végre bevette a remekül védő Oláh kapuját, így 1-1 lett az állás. De a figyelmetlenségnek köszönhetően, rá 2 percre Bacsa előbb a kapufát találta el, majd a kipattanót már bevágta, 1-2.

Volt is mondanivalója a szünetben Várhidi Péternek, s ez hatott is, mert Smuczer a folytatás 3. percében kiegyenlített, 2-2. Nyomott a Vesta, de a 32. percben mégis Szabó talált be a kapuba, 2-3. Érett a meglepetés, de Pádár megrázta magát, s a 36. percben félfordulattal, ballal vágta a labdát a kapuba, 3-3. Már-már úgy tűnt, hogy következik a 2x5 perces hosszabbítás, amikor a befejezés előtt 12 másodperccel Dombai-Nagy 3 méterről, kíméletlenül bevágta a labdát a kapuba, 4-3. Az 52. veretlenül megvívott tétmeccsén lett bajnok a Vesta.