2007.03.10. 03:29

Pontot szereztek

FMH-információ - Az NB I-es labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának Fáy utcai nyitányán volt érdekelt tegnap este az FC Fehérvár. A két piros-kék csapat egy-egy pontot szerzett a találkozón.

Kovalcsik Katalin

Az eltiltások miatt négyen (Kuttor, Dajics, Farkas és Mohl) is hiányoztak tegnap az FC Fehérvár csapatából, de a vendégeket ráadásul a sérüléshullám is hátráltatta a munkában. Így például a szurkolók által hiányolt Bölcsföldi Viktornak szétnyílt a lábán a varrás, s ez megismételt be-avatkozást igényelt. Ez is azt jelenti, hogy nem szabad siettetni a visszatérést. Miként az sem hasznos, ami Terjék Lajossal történt: a Paks elleni mérkőzés előtt több edzést is kihagyott, majd mégis pályára lépett, hogy aztán a szünetben cserét kérjen, mert keményen érezte az izomhúzódását. Azt is kevesen tudják, hogy a roppant tehetséges, még csak a 17. évében járó Lelkes Péter is komolyan sérült, s ezért is hiányzik a mérkőzésekről. Vagy ott van az U20-as válogatott védő, Vadász Viktor, aki a nemzeti csapat hétközi felkészülési mérkőzésén kapott egy kemény rúgást a bokájára. A névsort végül a horvát Antonio Kovac zárja: a légiós tegnap délben szerezte be az utolsó okmányt is, eddig azok hiánya miatt nem léphetett pályára.

Egyszóval, főhetett a feje Marijan Vlak vezetőedzőnek: milyen összeállításban is szerepeltesse a tegnapi létfontosságú mérkőzésen a vendég piros-kékeket. A szakvezető végül Sebők - Mészáros, Kocsis, Baranyai, Horváth G. (Pálfi M.) - Nagy, Dvéri, Bozics, Fekete, Julinho (Lattenstein) - Horváth F. (Disztl) összetételben játszatta csapatát, míg a hazaiak Németh G. - Fehér, Pandur, Uniezyski, Tóth A. (Piller) - Kincses, Pintér (Odrobéna), Lázok, Németh N. - Kenesei (Skita), Majoros összeállításban szerepeltek a találkozón. Szakadó esőben indult útjára a labda, s az irreális körülmények között nem alakulhatott ki jó játék. Az első helyzet a 6. percben Julinho jobb oldali szöglete után alakult ki, ám Bozics 10 méteres fejesét Pintér a kapufa tövétől vágta ki. A túloldalon Tóth A. fejese veszélyeztetett, majd a 19. percben megszerezte a vezetést a Vasas: Kenesei tisztán, 11 méterről vágta a léc alá a labdát, 1-0. Egyre inkább elszürkült a mérkőzés, csak a Gergely játékvezető által kiosztott lapok lapok vittek némi színt a játékba. A 37. perctől az adhatott reményt a fehérváriaknak, hogy húzódása miatt Kenesei cserét kért. Egyébként semmi extra nem történt, semmi sem utalt arra, hogy NB I-es mérkőzést láthatunk. Ólomszürke volt a találkozó első félideje.

Nem tudni, hogy a szünetben mi történt a fehérvári öltözőben, de tény, hogy sokkal nagyobb akarattal harcoltak az FCF játékosai. Ennek köszönhetően az 56. percben Horváth F. találatával kiegyenlítettek, 1-1, igaz, a középkezdés után Németh N. szinte azonnal bevette Sebők kapuját, 2-1. Ezzel még nem volt vége, mert az 59. percben Julinho 12 méterről vágta a léc alá a labdát, 2-2.

Nem volt egy jó mérkőzés, a fehérváriak is csak a második félidei játékukért érdemelnek némi elismerést.