Kézilabda

2013.02.17. 19:51

Az Alba Regia KSE fölényes győzelme

Az NB I/B-s férfikézilabda-bajnokság tavaszi nyitányán, az Alba Regia KSE az Ajkát fogadta.

A találkozón a fehérvári csapat nem várt, fölényes győzelmet aratott.

A férfikézilabda NB I/B Nyugati csoportjának első tavaszi fordulójában, a vártnál magabiztosabban győzött 34-23 (15-12) arányban az ARKSE az Ajka ellen. A fehérváriak némileg átalakított csapattal vágtak neki a tavaszi idénynek, mivel a téli szünetben megfogyatkozott a keretük. Így aztán tabella 7. helyén álló gárdában először volt a kezdőcsapat tagja ifjabb Grőber Mátyás, aki később bizonyította, hogy nem véletlenül adott számára lehetőséget edző-édesapja. Bár az első percek a vendégeké voltak, de negyedóra elteltével az ARKSE (PULAI - Szvitek 2, GYIMESI 5, VASVÁRI 7, Károlyfi, ifj. GŐRBER 6, DRESKA 5, csere: Fodor (kapus), Patkós 6 (4), Madár, Dolezsál 3, Kónya, Kovács K, edző: id. Grőber Mátyás) fokozatosan magához ragadta a kezdeményezést, és végig vezetve, már tíz perccel a vége előtt eldöntötte a meccset. Szigorú védekezésük eredményes volt, a lerohanások, és a figurák ültek, így az év legnagyobb különbségű győzelmét aratták. Külön öröm lehet az ARKSE vezetőinek, hogy a csapat fiataljai végig rendkívül érett játékot nyújtottak. Nem véletlenül volt elégedett edzőjük a lefújás után. "Egy edző mindig ilyen szezonkezdetről álmodik" - hangsúlyozta id. Grőber.

Ifjú Grőber Mátyás meghálálta a bizalmat (Fotó: Fási László)