2018.03.17. 20:44

Vereséget szenvedett az Alba a Jászságban

Minden az Alba kosarasai mellett szólt, mégis kikaptak a JKSE otthonában, 82-72-re.

Keller Ákos pontjai is kellenek Jászberényben Fotó: Pesti Tamás

A találkozó első pontjait a hazaiak magas embere, Lucic szerezte, Keller Ákos felelt, ám a folytatásban a fehérváriak csak futottak az eredmény után. Nem sok sikerrel, a vendéglátók a percek múltával egyre jobban elléptek, 20-12-re is vezettek. Innen még visszajött az Alba, Simpson és Keller Ákos pontjaival, a második negyedben sem volt nagy a különbség, félidőben 45-38 állt a táblán. A harmadik negyedben azonban egyre nőtt a differencia, megugrottak a vendéglátók, előbb 10, majd 15 ponttal, minden fehérvári kosárra azonnal válaszoltak. A hazaiak hátvédje, Wallace végig remekelt, de nem csak ő volt elemében, a jászságiak mindegyik kulcsembere elérte a 10 pontot, a túloldalon Keller Ákos 20, Sir’Dominic Pointer 13-ig jutott. A gyengén teljesítő albások a játék minden elemében alulmaradtak a különösen jó napot kifogó jászságiak ellen.

JP Auto-Jászberényi KSE–Alba Fehérvár 82–72 (22–20, 23–18, 20–12, 17–22)

Jászberény, Belvárosi Általános Iskola, vezette: Praksch P., Söjtöry T., Gál J. (Várhalmi Zs.)

JKSE: Nelson 10/3, Rakics 14/6, Wallace 27/12, Lucsics 14/6, Sejfic 10. Csere: Kerpel-Fronius 3, Molnár M. -, Cseh 4. Vezetőedző: Nikola Lazic

Alba: Hill 5/3, Simpson 8/6, Pointer 13, Lóránt 7/3, Keller Á. 20/6. Csere: Filipovics -, Mohammed 4, Horton 7, Keller I. 2, Kovács Á. 6/3.

Vezetőedző: Dzunic Branislav