FEJÉR MEGYE

2018.04.24. 12:30

A Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő sárosdi sikerével újra bejelentkezett az aranyért

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 20. fordulója több meglepetést hozott, ám ezek közül kétségkívül a legnagyobb a listavezető Ikarus-Maroshegy sima veresége.

A gárdonyi Balogh Ádám rendkívül fontos és pontos lövése döntött a 90. percben, újra éremért harcolnak

Sárbogárd–Mezőfalva 2–0 (1–0)

Sárbogárd, 100 néző

Sárbogárd: Nyári – Kakas, Hegedűs Gy. (Bezerédi), Gráczer Bálint, Bánfalvi (Sükösd) – Tóth Zs., Gál D., Gráczer G., Laták – Márki (Luczek), Kindl. Vezetőedző: Viktor Ferenc

Mezőfalva: Papp M. – Balázs, Szabó E., Móricz, Sági J. – Velez (Németh L.), Kovács R., Boros B., Sági R. (Kovács A.) – Bozoki, Bartus, Vezetőedző: Masinka László

Gólszerző: Márki (25.), Bánfalvi (50.)

Jók: Bánfalvi, Kindl, ill. Papp M.

A 18. percben Márki lövése a felső lécről vágódott a mezőnybe. A 25. percben Laták átadását Márki átvette, két nagyszerű csel után 15 méterről a bal alsó sarokba lőtte, 1–0. A 48. percben Bánfalvi szögletét Kakas a felső lécre fejelte, a lepattanó labdát Gál D. közelről ismét a kapufára lőtte. Az 50. percben egy bal oldalon kapott átadással Bánfalvi kilépett, és kilőtte a bal alsó sarkot, 2–0. A gól után Márki lövése is a kapufát érintve hagyta el a játékteret. A 60. percben Boros B. átadását Németh L. 18 méterről küldte kapura, de Nyári B. a lövést szögletre tenyerelte. A közepes színvonalú mérkőzésen a végeredmény a vendégekre nézve hízelgő.

Tudósított: Szántó Gáspár

Sárosd–Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 2–3 (1–1)

Sárosd, 150 néző

Sárosd: Rauf – Susa, Rottmann (Vajda), Arany, Truszek (Kargl) – Killer M., Meszlényi (Somogyi Sz.), Kosaras, Kovács Á. – Kovács S., Szabó N. Vezetőedző: Dvéri Zsolt

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Heim – Balogh B. (Bernáth), Rodenbücher, Kocsis D., Zsédely (Leidál) – Oláh, Nagy Á., Balogh Á., Klauz – Hanák, Fodor G. Edző: Balogh Zsolt

Gól: Killer M. (43.), Szabó N. (78.), ill. Rodenbücher (20.), Hanák (57.), Balogh Á. (90.)

Jók: az egész csapat, ill. Rödenbücher,, Nagy Á.

A kezdeti tapogatózás után a vendégek enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki, amely a 20. percben érett góllá Truszek adta el a labdát a hazai 16-os előterében Oláh köszönte szépen, indította a bal oldalon Nagy Ákost, aki középre adott, Rödenbücher pedig pontosan érkezett és a kapu közepébe lőtt, 0–1. A gól után bátrabb lett a hazai csapat és egyre-másra vezette támadásait. Az erőfeszítéseik a félidő vége előtt két perccel értek góllá Kovács Sándor ugratta ki Killer Mátét a jobb összekötő helyén, aki bevezette a labdát a 16-oson belülre majd nagy erővel vágta a labdát a léc alá, 1–1. A második félidőt ismét a vendégek kezdték jobban. Az 57. percben egy bal oldali szöglet után Hanák ugrott a legmagasabbra, és a kapu jobb oldalába fejelte a labdát, 1–2. Aztán a 69. percben Kovács S. 25 méteres lövése a kapufáról a gólvonalon túlra, majd onnan a mezőnybe pattant, de a játékvezető nem ítélt gólt. Majd a 78. percben Kovács S. passzolta a labdát Szabó N. elé, a csatár 20 méteres, ballábas lövése a kapu bal oldalában kötött ki, 2–2. A gól után újra támadásba lendültek a vendégek, de a sárosdi védelem visszaverte ezeket a próbálkozásokat, egészen a 90. percig. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor Balogh Ádám a kapu jobb oldalába lőtt, 2–3.

Tudósított: Dérfi Zoltán

Tordas–Martonvásár 1–4 (1–1)

Tordas, 100 néző

Tordas: Szabó B. – Hermann, Kőszegi, Szmok (Udvaros), Szabó T. – Fridrich, Balassa, Kiss S., Berki – Csányi D., Pongrácz. Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Martonvásár: Végh – Hernádi, Vörös F., Radics, Sinan – Kanyó, Magyar B., Molnár A. (Cziklin), Szilágyi I. – Cservenka, Endrefalvi (Tokodi). Edző: Patkós Csaba

Gól: Csányi D. (46.), ill. Sinan (8.), Kanyó (49.), Szilágyi I. (70.), Endrefalvi (75.)

Jók: Csányi D., ill Sinan, Kanyó

Lajoskomárom–Ikarus-Maroshegy 3–0 (1–0)

Lajoskomárom, 250 néző

Lajoskomárom: Boldog – Borbás, Nyitrai (Szabó Z.), Vida, Fodor M. – Posta, Gergő, Czéhmeiszter, Hushegyi – Kövecses, Kókány. Vezetőedző: Miskovicz Bálint

Ikarus-Maroshegy: Matócza – Kummer (Klémán), Horváth Zs. (Szente), Jámbor, Tóth R. – Bencze J. (Kovács L.), Andróczi, Farkas G., Hart (Dopuda) – Varga F. (Boros), Pongrácz. Edzők: Gelencsér Tibor, Pongrácz Gábor

Gól: Nyitrai (10.), Fodor M. (46.), Vida (81.)

Kiállítva: Tóth R. (58.)

Jók: az egész csapat, ill. Kummer, Farkas G.

Gyors vendégakció végén, a 6. percben Andróczi a jobb kapufát találta el. A 9. percben Gergő jobbról középre lőtt labdájából Nyitrai D. éles szögből a hosszú sarokba helyezett, 1–0. A második félidőt góllal kezdte a lajosi gárda, Kókány Péter húzott el a bal szélen, pontos centerezését Fodor lőtte a bal sarokba, 2–0. Az 58. percben a műesésért a második sárga lapját kapta Tóth R., de a tíz főre fogyatkozott vendégek továbbra is bátran kezdeményeztek, ám a 70 percben ismét csak egy kapufáig jutottak. A 80. percben dőlt el végleg a mérkőzés, a Kókány buktatásáért megítélt 18 méteres Vida által elvégzett szabadrúgás a sorfalon megpattanva jutott Matócza kapujába, 3–0. Az első tavaszi hazai mérkőzésén a tartalékos lajosiak taktikus játékkal győzték le a listavezetőt.

Tudósított: Mosberger Mátyás

Baracs–Polgárdi 2–1 (0–0)

Baracs, 100 néző

Baracs: Tóth N. – Fülöp, Csala, Boldizsár, Éliás – Badi K. (Badi B.), Kiss N. (Czifra), Szili Sz., Balogh D. – Nagy D. (Sebestyén), Varga T. Vezetőedző: Gyalus Zoltán

Polgárdi: Berta – Török (Kókány), Kelemen, Csrepka Máté, Szabó B. – Petrovics, Tóth P., Holka, Farádi – Kosztolányi, Csizmadia. Vezetőedző: Egerszegi Zoltán

Gól: Balogh D. (59., 84.), ill. Kosztolányi (61.)

Jók: Balogh D., Fülöp, Csala, Éliás, Szili Sz., ill. Berta, Kosztolányi

Az első félidő javarészt a Polgárdi fölényével telt, több lehetőségük volt ugyan, de ezeket kihagyták. A szünet után a Baracs kiegyenlítetté tette a játékot, és az 59. percben a 16-os sarkáról Balogh Dávid remekbe szabott átlövésgóllal a vezetést is megszerezte. Majd a középkezdést követően büntetőhöz jutott a Polgárdi, ugyanis Tóth N. elütötte Kosztolányi Bencét, aki értékesítette is a 11-est, 1–1. Majd tovább gyűrte egymást a két csapat, de a végszó a hazaiaké lett, Balogh D. a 84. percben ismét 18 méterről egy jól eltalált lövésből ismét előnyhöz juttatta csapatát. Talán a döntetlen igazságosabb lett volna.

Tudósított: Gyalus Zoltán

Enying–Ercsi Kinizsi 1–4 (1–2)

Enying, 100 néző

Enying: Molnár B. – Kovács L., Kalló, Gál M. (Gergics), Szili B. – Gergye, Lángos (Varga Á.), Szőke (Papp G.), Harangozó – Bogár, Báles. Vezetőedző: Vas Tibor

Ercsi Kinizsi: Schön – Bognár B., Jerzsabek, Mónus, Gróf (Ivacs) – Pintér L., Rapai, Kovács P. (Rebők), Juhász V. – Szalánczi, Kővári L. (Zsigmond). Vezetőedző: Gróf András

Gól: Harangozó (12.), ill. Ivacs (56., 69.), Jerzsabek (10.), Szalánczi (42.)

Jók: Gergye, Harangozó M.,ill. Ivacs, Juhász V., Bognár B.

A 10. percben Pintér László futott fel a jobb szélen, beadását Jerzsabek B. váltotta gólra, 0–1. A 12. percben Harangozó Márton a 16-os sarkáról lőtt, megpattanó labdáját Schön nem tudta hárítani, 1–1. A 42. percben egy védelem mögé beívelt labdát engedett maga elé Kalló hazafejelt labdájába Szalánczi piszkált bele, végül a labda a védőről pattant a kapuba, 1–2. A 56. percben Juhász V. indításával Ivacs egészen a kapuig gyalogolt, majd Molnár B. mellett a hosszú sarokba gurított, 1–3. A 69. percben egy szögletet követően a kontrát Ivacs értékesítette, 1–4.

Tudósított: Mohai Norbert