Robog a Fradi a bajnoki cím felé

2024.05.19. 07:00

Nem számíthattak csodára

Saját játékának fejlesztése lehetett az Alba Fehérvár KC női kézilabdacsapatának célja, hiszen a listavezető FTC-Rail Cargo Hungaria otthonában vendégeskedett az NB I 24. fordulójában.

Hársfalvi Júlia két gólt dobott az Alba kapujába

Forrás: fradi.hu

A Ferencváros már az első percektől hozta azt, amire számítani lehetett. Dominált, azonban a 7. percig tartotta magát az FKC. Onnantól a hazaiak fokozatosan elléptek, és a szünetre már magabiztos, nyolcgólos előnyt kovácsoltak. Az FTC végül 13 gólos diadalt aratott, az Alba FKC 26 találatig jutott. A zöld-fehéreknél Klujber Katrin volt a legeredményesebb, 11-szer talált be. Az FKC legjobbja a kilenc lövéséből hatszor betaláló Szabó Kitti volt.

Az Alba a tabella 10. helyén áll a pontvadászat vége előtt két fordulóval, míg ha a Fradi szerdán legyőzi a Vasast, bajnoki címet ünnepelhet.

FTC-Rail Cargo Hungaria – Alba Fehérvár KC 39-26 (21-13)
Budapest, Elek Gyula Aréna, 1000 néző. Vezette: Dáné R., Marton Zs.
FTC: Böde-Bíró – Malestein 3, Klujber 11 (1), Edwige, Lekics 5, Bölk 4, Márton G. 6Csere: Janurik (kapus), Kisfaludy, Hársfalvi 2, Kovács A., Tomori, Kukely A. 2, Simon P. 6 (1), Cvijics. Edző: Allan Heine Pedersen
FEHÉRVÁR: Tóth N. – Szemes 2, Szmbatian 3 (3), Kocsis B. 2, Szabó K. 6, Utasi 5, Takó 1Csere: Kubina M. (kapus), Afentaler 3, Tolnai 3, Zrnic, Sulyok, Kövér L. 1Edző: Horváth Roland
Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–4. 12. p.: 10–7. 18. p.: 13–8. 24. p.: 17–11. 34. p.: 22–15. 41. p.: 26–19. 48. p.: 31–21. 56. p.: 35–24.
Kiállítások: 4, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3

Allan Heine Pedersen, az FTC vezetőedzője: – Nagyon boldog vagyok, hogy megnyertük ezt a mérkőzést, főleg a támadásunk működött ma nagyon jól. Védekezésben a Fehérvár kulcsjátékosaira koncentráltunk, többé-kevésbé is sikerült őket kontroll alatt tartani. Mi irányítottuk a mérkőzést, és remélem, hogy az utolsó két találkozón is ugyanezt láthatjuk és mi jövünk ki győztesen ezekből a mérkőzésekből.

Horváth Roland, az Alba FKC vezetőedzője: – Nem volt kétséges, hogy ki nyeri meg ezt a mérkőzést, viszont azokat a célokat, amiket kitűztünk magunk elé, fejlődés céljából, sikerült megvalósítani, voltak jó dolgok, szépen tartottuk magunkat.