Dévay Márk harcol az olimpiáért

2024.04.03. 11:40

A legjobb magyarként zárt Hongkongban

Az olimpiai részvételért harcoló Dévay Márk legjobb magyarként a 18. helyen ért célba a triatlonosok hongkongi világkupa-futamán.

Dévay Márk (balra) 18. lett Hongkongban

Fotó: triathlon.org

A hongkongi versenyen két spanyol versenyző végezett az élen, Alberto Gonzalez Garcia győzött, honfitársa Antonio Serrat Seoane, és a japán Nener Kendzsi előtt.

A sprinttávú, azaz 750 méter úszásból, 20 kilométer kerékpározásból és 5 kilométer futásból álló versenyben 53:17 perc volt a győztes idő, amitől a Trion Triatlon SE versenyzője, Dévay Márk közel másfél perccel maradt el. A fehérvári sportoló 54:40-es idővel legjobb magyarként a 18. helyet csípte el a hatvan indulót felsorakoztató mezőnyben.

Dévay Márk töretlenül küzd az olimpiai indulási jogért. A 28 esztendős triatlonos a világranglista 37. helyén áll, míg az olimpiai kvalifikációs ranglistán a 27. pozíció az övé.