Vesztes nyitány a világbajnokságon

A magyar junior jégkorong-válogatott 5-2-re kikapott Kazahsztántól a budapesti U20-as divízió I/A-s világbajnokság vasárnapi nyitónapján.

Dobos Bendegúz (balra) gólt és gólpasszt jegyzett

Forrás: jegkorongbolg.hu

A kazahok már a negyedik percben vezetést szereztek Ozarov révén, majd a 13. minutumban Szmolijaninov váltott gólra egy emberelőnyt.  Ladányi Balázs szövetségi edző csapata visszajött a meccsbe, a 14. percben Mihalik Gergő szépített.
A középső harmadban aztán a 39. percben Dobos Bendegúz találatával egyenlítettek a magyarok.
A záró periódust jobban bírták erővel a kazahok, Avdejenko juttatta előnyhöz csapatát, majd Logvin teljes létszám ellen, az 58. percben pedig emberhátrányban is betalált, 2-5.

Magyarország – Kazahsztán 2-5 (1-2, 1-0, 0-3)
Magyar gólszerzők: Mihalik (14.), Dobos (39.)

Az U20-as válogatott keretében négy fehérvári akadémista szerepel: Bajkó Botond, Salamon Zoltán, Dobos Mihály Bendegúz és Farkas László.
A magyarok sorrendben az osztrák, a japán, a dán és a francia együttessel találkoznak a vb-n. Az első helyezett feljut a tízcsapatos elitbe, az utolsó kiesik a divízió I/B-be.