Most az UTE nyert

2023.02.09. 20:29

Újvárosban dőlhet el a párharc

Kiegyenlítette az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot az UTE az Erste Liga playoff-kvalifikációjának második mérkőzésén.

A dunaújvárosi Embrich (23) egy gólpasszt jegyzett

Forrás: Kricskovics Antal

UTE – Dunaújvárosi Acélbikák 4-2 (0-1, 2-0, 2-1)
Újpesti Jégcsarnok, 314 néző. V.: Mach, Haszonits
UTE: Rajna – Erdőhelyi, Jekunen, Just, Kovács A. 1, Peresunko 1 (3) – Kiss D., Kiss Ph. 1, Kiss P. (1), Madácsi, Shirley 1(ee) – Balázsi, Pokornyi, Benk, Nemes, Német A. – Balogh B., Kovács S, Nádasy. Vezetőedző: Virág Csaba
DAB: Järvinen – Brus, Varga A., Embrich (1), Ödman Hadzinkolic, Valtola (2) – Kmec, Svars, Dézsi, Somogyi 1(ee), Szalma – Léránt, Vas, Marosi, Strenk, Szabó Cs. – Lammi, Mihalik, Niskanen, Rybchyk 1. V.edző: Niko Eronen
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Kapura lövések: 34-38

A dunaújvárosiak ott folytatták a playoff-kvalifikációt, ahol az első meccsen félbehagyták. Ugyan újra a lilák otthonában kellett megküzdeniük az Újpesttel, de már a 10. percben vezetést szereztek. A meccs első emberelőnyét Somogyi Balázs váltotta gólra, 0-1. A középső periódusra egy elszántabb újpesti egylet korizott ki, s a 23. percben Shirley emberelőnyből, 14 minutummal később Kovács Alex már teljes létszámnál talált Järvinen ketrecébe, 2-1
Az utolsó harmadban az UTE érvényesítette a hazai pálya előnyét. A játékrész derekán Kiss Philip James talált be, s úgy tűnt a záró dudaszóig őrzi kétgólos fórját az Újpest. 1:19-cel a vége előtt azonban Rybchyk felzárkóztatta a DAB-ot, 3-2. Le is vitte kapusát az Újváros, Peresunko pedig három gólpasszát üreskapus góllal koronázta meg, 4-2

A párharc állása 1-1, a harmadik felvonás Dunaújvárosban lesz vasárnap.