Belefutottak a késbe

2023.01.11. 20:37

Fényévnyi különbség után lett kissé rend a Kohász háza táján

A női kézilabda K&H Liga 10. fordulójában a Dunaújvárosi Kohász KA gárdája nem kisebb feladat előtt állt, mint a Bajnokok Ligájában vitézkedő, és az elmúlt hétvégén a norvég Storhamar 39–26-ra legyőző, a tabella élén álló Győri Audi ETO KC ellen kellett bizonyítania. Ez a pocsék első félidő után csupán részben sikerült…

Kazai Anita (a labdával) egy találatig jutott Győrben

Fotó: Nagy Gábor / Kisalfölf

Zsinórban játssza mérkőzéseit a győri együttes, és lényegében véve két BL-találkozó kellett beékelnie ezt az összecsapást, hiszen szombaton már Zágrábban, az RK Lokomotiva Zagreb ellen lépnek pályára.

Mindössze 50 másodperc telt el, amikor Borgyos Panna vezetéshez juttatta a DKKA csapatát. Majd a győri nevelésű Farkas Johanna hétméterese talált utat Sandra Toft kapujába. Nem sokáig örülhettek, mert a középkezdés után rögtön Estelle Nze Minko szépített, és ezt követte a 4. percben Faluvégi Dorottya egyenlítő gólja, 2-2. Aztán az álmos kezdés után zsinórban jöttek a zöld-fehér gólok, 8. perc eltelte előtt Nze Minko négyre növelte a különbséget, 6-2. Ráadásul úgy tűnt, hogy Toft lehúzza a rolót, a Kohász képtelen volt gólt lőni, és a hazai 7-0-as sorozat után egyáltalán nem volt indokoltalan Rapatyi Tamás vezetőedző időkérése. Mindenestre a 12. percben volt ismét eredményes az újvárosi együttes Arany Rebeka révén, 8-3. Körülményesen szőtte akcióit a DKKA, az ETO szoros védekezésből indított letámadásai pedig rendre sikerrel végződtek. Szép lassan edzőmeccsé alakult át a bajnoki, a 17. perben már tízgólos vezetést kovácsolt a hazai együttes Faluvégi újabb góljának köszönhetően, 13-3. Igazság szerint szebbnél szebb győri megoldásokat, örömkézilabdát láthattunk ebben a szakaszban, ehhez a Kohász csupán asszisztálni tudott. Úgy tűnt, hogy az újvárosiak önbizalma is köddé vált, és a két csapat közötti differencia egyre csak nőtt, és a 25. percben már 19-3-at mutatott az eredményjelző tábla. Ezután Kazai Anita végre megtörte a jeget, negyedóra elteltével megszerezve csapata negyedik gólját. A szünetre próbált valamelyest a Kohász kozmetikázni az álláson, ám így is tetemes különbség lett a csapatok között.

A pihenőt követően Farkas Johanna lőtte a második játékrész első gólját, és a fejekben azonban úgy tűnt sikerült rendet tenni az újvárosi szakmai stábnak, mert 37. percre majdnem annyiszor voltak eredményesek, mint az első etapban, 25-12. Arany próbált villogni, és találata után unta meg Ambros Martín csapata visszafogottabb játékát, széttárta a kezét, és időt kért, amelyben vehemensen magyarázott tanítványainak. Stine Oftedal pedig megfogadta az intelmeket, és kétszer egymásután megoldhatatlan feladat elé állította Gabrijela Bartulovicsot. A folytatásban az ETO magabiztosan játszva, míg a DKKA a feladathoz valamelyest felnőve és feljavulva hozta a meccset, amelynek végeredménye az első félórához képest a vendégek számára volt kedvező.

Jegyzőkönyv:

Győri Audi ETO KC – Dunaújvárosi Kohász KA 40-24 (22-7)
Győr, Audi Aréna, 1878 néző
Vezette: Sándor László, Szikszay Csaba
Győri Audi ETO KC: Topft – Faluvégi 4, Gros 6 (1), S. Oftedal 7, Broch 2, Nze Minko 5, Schatzl Nadine 2. Csere: Silje Solberg (kapus), Blohm 5 (1), A. M. Hansen 2, Ogonovszky 2, Haugsted, Fodor Cs. 1, Győri-Lukács 4, Farkas J. Vezetőedző: Ambros Martín
Dunaújvárosi Kohász KA:
Oguntoye – Szalai B., Borgyos 1, Weisheitel, Nick 2, Horváth Petra 4, Kazai 1. Csere: Bartulovic (kapus), Arany 6, Farkas J. 4 (1), Poczetnyik 3, Matucza, Krupják-Molnár 1, Fodor N. 1, Agócs, Farkas K. 1. Vezetőedző: Rapatyi Tamás
Kiállítások: 4, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 2/1