Szép helytállás

2022.11.11. 20:17

A visszavágó dönt majd

A vízilabda BENU női Magyar Kupa negyeddöntőjében a DFVE az FTC-Telekom együttesét fogadta.

Jonkl Csenge (fehérben) egy gólt szerzett az FTC ellen

Forrás: Szabóné Zsedrovits Enikő / DH Archív

DFVE – FTC-Telekom 8-8 (2-2, 2-3, 3-2, 1-1)
Gurisatti Gréta először tért vissza ellenfélként Dunaújvárosba. A találkozót Dovri Dorina gólja nyitotta meg, majd a fiatal játékos még egyszer beköszönt, a negyed végén Gurisatti egalizált, 2-2. A második nyolc percben sem változott a játék képe, Dobri mellé Garda is feliratkozott hazai oldalon, de ennek ellenére szünetben 5-4-re vezetett a Ferencváros.

Nem adta magát a Dunaújváros, a kiállításokkal tarkított harmadik negyed végére belendültek a csapatok, ezt a játékrészt 3-2-re nyerte Mihók Attila együttese. A záróetapban Leimeter révén az FTC ragadta magához az előnyt, de erre is volt válasza a DFVE-nek, Szabó Nikolett egalizált. Az utolsó percekben a védelmek már hibátlanul zártak,  így a szombati visszavágó dönt a továbbjutásról. Az a találkozó is 19 órakor kezdődik majd Budapesten.