Dobogós helyezések

2022.08.30. 10:28

Két vízen is lapátoltak a vitálosok

Remekelt a Vital Club Sportegyesület kajakos s kenus utánpótlása. Volt aki, Dunaújvárosban, volt, aki a Gyomaendrődön állt dobogóra.

Takács Péter a dobogó legfelső fokára állhatott Dunaújvárosban

Forrás: Vitál Club Sportegyesület

A DKSE hagyományt teremtő céllal rendezett nemzetközi viadalt a Dunán, a Wichmann Tamás Nemzetközi Regatta feleleveníti a korábbi Dunaferr-kupa miliőjét. A magyarok mellett szlovák, spanyol, ciprusi és thaiföldi kajakosok és kenusok lapátoltak. A Vital Club Sportegyesület tehetségei közül Takács Péter meggyőző fölénnyel nyert  2000 méteren K-1 U14-ben. Testvérét Takács Emmát MK-1 U12 2000 méteren csak a magyar bajnok MTK-,s Gazdag Lili előzte meg, nagy harcban, kis különbséggel. A viadal nem csupán a kajakosokat és kenusokat versenyeztette meg, de SUP, és sárkányhajó számokban is vízre szállt az olimpiai-, és világbajnok résztvevőkkel tarkított mezőny.

Mindeközben a ország keleti részén a Viharsarok Kupán vitézkedtek a vitálosok, az alábbi eredményekkel: