Fehérvári bravúr a javából

2022.03.15. 12:07

Parázs hangulatú ütközetben vett revansot az őszi fiaskóért az Alba-Máv-Előre SC csapata

Az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 15. fordulójának szombati játéknapján a kilencedik albások remek csapategységüknek köszönhetően múlták felül a második Csepel együttesét, míg az MKSE az éllovas ellen is kapitulált.

Krebsz András

Forrás: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Alba-Máv-Előre SC–Csepel DSE 30-25 (15-12)
VOK, 50 néző, vezette: Ritter, Sörös.
Alba-Máv: FODOR –Králl 1, IFJ. GRŐBER M. 10 (6), Szalczinger, BÁRDOS 6, Orbán 1, HARSÁNYI 5. Csere: Czérna, Salamon P. (kapusok), KANYÓ B. 6 (1), Kovács G., Rohonyi, Giday 1, Kónya, Bicskei. Edző: Grőber Mátyás.
Eredmény alakulás: 8. perc: 4-3, 16. p.: 7-4, 24. p.: 12-10, 35. p.: 16-13, 42. p.: 20-16, 51. p.: 24-21, 58. p.: 30-22.

Hosszú idő után, október 30-a óta először sikerült győznie a hátsó régión (TFSE, Bugyi SE, MKSE) kívüli rivális ellen a Grőber-legénységnek, a székesfehérváriak szombaton átlépték saját árnyékukat, és helyenként tetszetős játékkal otthon tartották a bajnoki pontokat az éremesélyes fővárosiak ellen.

Az egész fehérvári csapat átérezte a találkozó súlyát, a játékosok az első perctől kezdve magas hőfokon kézilabdáztak. Fodor tizenkét védése közül kettő a vendégek hétméteresét semlegesítette, a hat kiállítást begyűjtő védelem pedig kellő keménységgel állta a sarat az ex-cunderes Ruprecht vezette csepeli rohamokkal szemben. A hatszor beköszönő Kanyó Bence igazi vezéregyéniségként szabott fazont a hazaiak támadásainak, amihez partnerek voltak az ezúttal megsüvegelendő hatékonysággal tüzelő átlövők (Grőber 12/10-es, Bárdos 9/6-os mutatóval zárt), Bárdos ráadásul többször lehetetlen helyzetből talált az ellenfél hálójába.

A sikerhez hozzájárult a második félidőben menetrendszerűen érkező hullámvölgy (24-18-ról 24-21-re zárkóztak a vendégek) idejének lecsökkentése és a hibák minimalizálása. Könnyelmű játék, egyénieskedés nyomokban sem volt felfedezhető, az Alba-Máv igazi kézilabda hangulatban diadalmaskodott és lépett fel a tabella 7. helyére.

– Meglepetésre készültünk, de ekkora különbségű győzelemre azért nem számítottunk. A remek kapusteljesítmény mellett sokat jelentett, hogy a begyakorolt játékelemek is szépen működtek – mondta Madár Imre, a fehérvári klub tiszteletbeli elnöke.

Martonvásári KSE–Mizse KC 28-59 (10-26).
Tóth Iván sportcsarnok, 30 néző, vezette: Ihász, Pápai.
MKSE: Szokoli (Mihálovics) – Lesó 3, Dobos 1, Sarkadi J. 3, Török 1, Sarkadi T., Győrfi 2, Orisek 7, Kiss A. 1, Kónya B. 10 (3). Edző: Kurán István.
Eredmény alakulása: 8. perc: 2-8, 16. p.: 3-16, 25. p.: 5-23, 36. p.:12-33, 43. p.: 18-41, 52. p.: 23-48.

Egy kisebbfajta csodával ért volna fel, ha a sereghajtó, eddig pont nélkül álló Martonvásár gárdája komolyabb erőfeszítésre tudta volna késztetni a Déli-csoportot magabiztosan vezető Mizse alakulatát. A szombat esti mérkőzésen gyakorlatilag csak a gólkülönbség volt a kérdés: a vendégek végül megsemmisítő vereséget mértek a Kurán-csapatra, osztálykülönbség volt a felek között.