Pontot rabolt az Újváros

2022.02.21. 16:30

Az Iváncsa hetet vágott, a Mol Fehérvár FC II Agárdon nyert

Az NB III 22. fordulójában a Közép csoportban szereplő együtteseknek ment jobban, míg Nyugaton a Mol Fehérvár FC II nyerte a megyei rangadót, a másik két mérkőzésen pontosztozkodás született.

A tartalékok közé száműzött Elek Ákos elegánsan játszott a Gárdony ellen

Forrás: Kricskovics Antal / Fejér Megyei Hírlap

KÖZÉP CSOPORT

Iváncsa KSE (12.) – Gerjeni SK (19.) 7-0 (4-0)

Vezette: Holczbauer Flórián

Iváncsa KSE: Varga Á. – Nyúl, Aradi (Fehér), Madarász B. - Pribék (Miskovicz), Kercsó, Vallejos, Kovács S. (Fekecs), Cseszneki - Balogh L. (Szellák), Molnár T. (Suszter). Vezetőedző: Tóth András

Gerjeni SK: Schener – Hegedűs E., Prantner (Major), Laták (Lőrinc), Buzás – Blatt, Burzi, Paget, Királyházi (Nagy M.) – Maka, Kófiás (Hanol). Vezetőedző: Buzás Attila

Gól: Vallejos (16., 51., 59.), Balogh L. (22., 30.), Kercsó (38., 54.)

HR-Rent Kozármisleny FC (1.) – Dunaújváros FC (2.) 1-1 (1-0)

Vezette: Kubicsek Máté

HR-Rent Kozármisleny: Somogyi – Kónya, Horváth, Füredi, Turi – Szabó D. (Berdó), Kozics (Gajág), Vajda – Kirchner (Takács M.), Hampuk, Tóth Z. (Horvát). Vezetőedző: Aczél Zoltán

Dunaújváros FC: Ásványi – Villám, Bozsoki, Molnár S., Báló (Szepessy R.) – Papp M. (Székely) – Dorogi (Kesztyűs M.), Tölgyesi – Jakab, Novák, Tóth Á. (Balogh Á.). Vezetőedző: Varga Balázs

Gól: Szabó (19.), ill. Jakab (55.)

Kiállítva: Kónya (53.)

A 19. percben Kirchner György passzolt Szabó Dominikhoz, aki a 16-oson belülről, kissé kisodródva kilőtte a hosszú felső sarkot, 1-0. Az 52. percben Tóth Ákos indult meg a hazai kapu felé, akit az előtte egy perccel sárga lapot kapott Kónya Kornél csak szabálytalanul tudott megállítani a 16-oson belül, így a vendégek büntetőt, míg Kónya a második sárgáját kapta. Az 53. percben a büntetőt Jakab Dávid magabiztosan rúgta a kapu bal oldalába, 1-1. A folytatásban óriási fölényben játszott a Dunaújváros, bár Balogh Ádám a 80. percben betalált, de ezt az asszisztens jelzésére a játékvezető les címén érvénytelenítette. A döntetlen azt jelentette, hogy Kozármisleny megtartotta ötpontos előnyét a bajnoki tabella élén riválisával szemben.

NYUGATI CSOPORT

Puskás Akadémia FC II (12.) - VLS Veszprém (3.) 1-1 (1-1)

Vezette: Juhász Bálint

PAFC II:  Kiss Á. – Alaxai, Magasföldi, Bakos, Gazdag - Slagveer (Makara), Szin, Janyickij (Kicsun), Farkas B. - Nahirnij, Weslen Junior. Vezetőedző: Nagy Ádám.

VLS Veszprém: Héninger – Schőnig, Gulyás, Galacs (Dobsa), Major - Gálfi, Somogyi, Baldauf, Vass (Varga M.) - Krebsz, Zachán. Vezetőedző: Pető Tamás

Gól: Slagveer (31.), ill Major (16.)

A 16. percben Zachán Péter indította Gálfi Zoltánt, akit csak szabálytalanság árán tudtak feltartóztatni a 16-oson belül, a büntetőt Major Norbert értékesítette, 0-1. Majd a 31. percben Héninger Bendegúz rossz ütemben futott ki és a pontos indítást kapó Luciano Slagveer pedig az üres kapuba emelt, 1-1.

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő (19.) - Mol Fehérvár FC II (13.) 0-2 (0-2)

Vezette: Papp Ádám

Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő: Czerula - Hajas, Oláh (Balogh B.), Hidvégi, Balogh P. (Bika) - Tóth T., Koronczi, Mód, Klauz - Gere, Kökény (Bereczky). Vezetőedző: Schön László

MOL Fehérvár FC II: Dala – Horváth G., Papp M., Tóth A. - Berekali, Tóth B. (Dékei), Elek, Kovács B., Mohl – Hajdinger (Tóth T. V.), Vintonji (Bozai). Vezetőedző: Szalai Tamás

Gól: Vintonji (18.), Papp M. (44.)

A 18. percben Mohl Dávid szögletét Sergej Vintonji fejelte 5 méterről a kapuba, 0-1. A 44. percben Tóth Bence ívelt kapu elé egy szabadrúgást, Papp Milán pedig 7 méterről fejelt a hálóba, 0-2.

Bicskei TC (6.) – Komárom VSE (16.) 1-1 (0-0)

Vezette: Dobai János

Bicskei TC: Szűcs L. - Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner - Bori, Dencinger, Popovics (Mlinárcsik) - Kovács Á. (Vörös), Wágner, Molnár A. (Sóron). Vezetőedző: Csordás Csaba.

Komárom VSE: Bánfalvi – Horváth M., Peszmeg, Csernák (Tóth P.), Végh – Simigla, Köles, Szecsődi, Göblyös – Sciller, Horváth R. (Szileszki). Vezetőedző: Bozsik Péter

Gól: Sóron (76.), ill. Tóth P. (81.)

Kiállítva: Horváth M. (75.)

A 75. percben Horváth Marcell buktatta a 16-oson belül Sóron Tibort, aki a megítélt büntetőt értékesítette, 1-0. A 81. percben Köles János visszafejelt labdáját a berobbanó Tóth Patrik 2 méterről a kapuba passzolta, 1-1.