Kosárlabda

2021.11.29. 20:08

Kijött a különbség a francia válogatotthoz képest

A Vojvoda Dáviddal és Szabó Zsolttal a keretében pályára lépő magyar kosárlabda-válogatottra Franciaország várt a világbajnoki selejtezők második fordulójában.

A magyar válogatott 58 pontig jutott

Fotó: Dömötör Csaba

Magyarország–Franciaország 58-74 (8-21, 21-24, 9-18, 16-15)

Kaposvár, 2500 néző. V.: Ciulin (román), Zashchuk (ukrán), Velikov (bolgár)

Magyarország: Váradi 8/3, Vojvoda 8, Benke 14/3, Eilingsfeld 2, Keller 6. Cserék: Somogyi 3/3, Perl 10, Filipovity -, Karahodzsics -, Maronka 3/3.

Franciaország: Julien 4, Tarpey 9/3, Cordinier 2, M’Baye 6, Labeyrie 19/6. Cserék: Lang 8/6, Noua 6/6, Jaiteh 15, Lacombe 7, Konate -, Chassang 2.

Nem várt könnyű feladat az Ivkovics Sztojant helyettesítő Pór Péter irányításával készülő magyar válogatottra. Kaposváron ugyanis az a Franciaország volt az ellenfél, amelyik az olimpián a második helyen végzett, igaz az akkori és a jelenlegi keret között nagy a különbség.

A találkozó bár Eilingsfeld kosarával kezdődött, de utána elléptek a franciák, hét perc alatt a magyarok mindössze négy pontot tudtak felmutatni támadásban, míg a gallok 16 egységet szorgoskodtak össze, 10 perc játék után 8-21 állt az eredményjelzőn. A második negyedben ugyan sokkal jobban nem nyílt ki az olló a két gárda között, de Magyarország sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust, félidőben 45-29-re vezetett Franciaország.

Magyar szempontból 0-8-cal indult a második félidő, és a folytatásban sem volt túl nagy köszönet. A harmadik negyed után (38-63) a záróetapot ugyan egy ponttal megnyerte Pór Péter gárdája, de a franciák sima győzelmet arattak. A fehérváriak közül Vojvoda 8 ponttal zárt, míg Szabó Zsolt ezúttal nem lépett parkettre.