kosárlabda

2021.09.15. 22:04

Közel a száz ponthoz az Alba Fehérvár

Utolsó felkészülési meccsét az osztrák Oberwart ellen vívta az Alba Fehérvár kosárcsapata. A hazaiak 98-78-ra nyertek.

Vojvoda Dávid 15 pontot szórt az osztrákok ellen

Fotó: Horog László

Félórás csúszással kezdődött a találkozó, ugyanis a vendégek késtek, mégis a határ menti sógorok szerezték az első kosarat, Gardner triplájával indult a derbi. Vojvoda büntetőkkel hozta közelebb az Albát, majd Stark és Steele is betalált, vezettek a házigazdák. Vojvoda hirtelenjében négy pontot dobott, időt is kértek a vendégek, 10-6. Vojvoda a folytatásban is ügyeskedett, az osztrákok ismét az időkérésben látták a megoldást, öt perc játék után, 19-9. Martins Laksa is elkapta a fonalat, tovább nőtt a különbség, Pongó jól osztogatott, a hazaiaknál Mulalic, a túloldalon Knessl hintett egy triplát, az első negyed után 30-19-re vezetett az Alba. Pongó és Steele kosaraival tovább hízott az előny, 45-27-re elléptek az albások. Stark sem rontott kintről, sőt, közelről sem, kis túlzással a Fehérvár akkor szerzett kosarat, amikor akart, félidőben 63-35 állt a táblán.

Nem tudott közelebb jönni az Oberwart, Szabó és Takács Milán ügyeskedett, a különbség egyre nőtt. Tíz perccel a zárás előtt 78-46-ra álltak a felek, Gardner, Rickman és Poljak hozta közelebb a látogatókat, ami azt jelentette, harmincon belülre érkeztek, 80-54. A kérdés az volt, a hazaiak elérik-e a száz pontot, vagy sem. Két pont hiányzott hozzá.

Alba Fehérvár–Oberwart 98-70 (30-19, 33-16, 15-11, 20-24)

Az Albában Szabó Zsolt 18/3, Vojvoda 15/3, Steele 15/3, Pongó 13/3, Laksa 12/9, Takács Milán 9, Stark 8, Mulalic 3, Takács Martin 2, Kass 2, Góbi 1 lépett pályára.