magyar kupa

2021.08.29. 20:28

Csak két Fejér megyei csapat folytathatja

A MOL Magyar Kupa 2. fordulójában az Iváncsa alaposan elverte a Tordast, a Bicske minimális különbséggel búcsúzott, míg a Mór, és az Ercsi számára is véget értek a küzdelmek.

A sárosdi Killer Máté (sárga) örülhetett a végén Ercsiben

Fotó: Fehér Gábor / Fejér Megyei Hírlap

Tordas FÉSZ Zrt. (megyei I.)-Iváncsa KSE (NB III) 0–9 (0–6)

Tordas Fész Zrt.: Cseresnyés – Totsche, Hermann, Perjési, Szilágyi – Somogyi, Kalácska, Deli, Cservenka – Németh L. (Csomó), Berki. Vezetőedző: Horváth Sándor

Iváncsa KSE: Varga Á. (Meszlényi) – Kozma (Molnár T.), Aradi (Nyul), Domokos – Pribék, Cseszneki, Szellák (Kercsó), Gajda – Kovács S., Vallejos (Suszter), Balogh L. Vezetőedző: Tóth András

Gól: Balogh L. (18., 64., 84.), Cseszneki (22., 44.), Kovács S. (23.), Kozma (30.), Vallejos (37.), Suszter (55.)

Mindössze a 20. percig állták a sarat ekkor azonban a tavalyi NB III-as bajnokcsapat megszerezte a vezetést. Ezt sajnos gyorsan követte még két gól, és a félidőig meg sem állt hat találatig a jó erőkből álló vendégcsapat. A második félidőben némileg rendezte sorait a tordasi együttes, de így is még háromszor rezdült a hálójuk.

Kaposvári Rákóczi FC (NB III)-Bicskei TC (NB III) 2-1 (2-1)

Kaposvári Rákóczi FC: Ipacs – Zólyomi (Orsós), Lakatos, Kaszás, Borbély – Gál, Zvara –János (Eleven), Bíró, Jancsó (Palkovics) – Mayer (Fehérvári). Vezetőedző: Nagy Tamás.

Bicskei TC: Kovács D. – Grabant, Lapos, Vékony, Gaszner – Hirman, Mlinárcsik – Lassú, Popovics (Bajor), Peinlich (Németh J.) – Sóron. Vezetőedző: Csordás Csaba.

Gól: Mayer (27.), Jancsó (35.), ill. Sóron (17.).

A 17. percben Lassú Zsomborral akadt össze Borbély Ákos a 16-oson belül, a szélső elesett, a játékvezető a 11-es pontra mutatott, a büntetőt Sóron Tibor értékesítette, 0-1. A 27. percben Borbély beívelésére remek ütemben érkezett Mayer Milán, és 8 méterről, szép mozdulattal csúsztatott a hálóba, 1-1. A 35. percben Bíró Dominik lövése még lepattant egy védőről, pontosan Jancsó Buda elé, aki 16 méterről, nagy erővel lőtt a kapu jobb oldalába, 2-1.

Mór (megyei I.)-Komárom VSE (NB III) 1-3 (1-2)

Mór: Kiss M. – Végvári (Hámory), Lattenstein (Radács), Nicsenko, Ferencz – Klémán M. (Fodor M.), Victor (Erni), Kovács K., Szöllősi – Sötét Varga B. Vezetőedző: Berndt András

Komárom VSE: Szabó M. – Tóth D., Schiller, Végh (Böndi), Szecsődi – Vincze (Kalla), Szileszki (Szántó), Göblyös, Gelencsér (Csernák) – Hajba, Csendes. Vezetőedző: Bozsik Péter

Gól: Lattenstein (21.), ill. Végh (36.), Göblyös (44.), Schiller (66.)

Az utolsó 20 percben mozgósította összes tartalékát a Mór, ám ezúttal kevésnek bizonyult. A kezdeti megilletődöttség után, váltott a Bozsik legénység, és megérdemelten jutott tovább.

Ercsi Kinizsi SE (megyei I.)-Sárosd NKSC (megyei I.) 1-2 (1-0)

Ercsi Kinizsi: Andrejev – Tóth K., Holentoner, Tolnai, Németh G. (Bálint) – Szűcs O., Kun (Balogh P.), Pintér O., Kondreska – Somogyvári, Klauz (Bognár B.).

Sárosd: Rauf T. – Susa, Hushegyi, Csányi (Kargl), Vida – Killer M. (Szabó E.), Ivacs, Meszlényi Zs., Ujvári, Szekeres – Meszlényi B. (Hallósi), Szabó N. Vezetőedző: Arany Tibor

Gól: Pintér O. (24.), ill. Szabó E. (64.), Ivacs (87.)

Jobban kezdett a Sárosd, amit két közeli szabadrúgást eredményezett. A 22. percben Pintér Olivér lőtt magabiztosan a kapuba,1-0. Feljött a hazai csapat uralták a mérkőzést, amit el is dönthettek volna, de három óriási helyzet kimaradt. A 64. percben egy szöglet utáni lepattanó labdát Szabó Ervin gurított a kapuba, 1-1. Majd a 87. percben Ivacs Gábor pöckölt be egy indítást, 1-2. A Kinizsi magának köszönhette a kiesést...