Kézilabda

2021.05.25. 10:29

Diadallal búcsúztak a fehérvári kézisek

A Déli csoport negyedik helyén záró Alba-MÁV-Előre és a kieső Cunder is diadallal zárta az NB II-es férfi kézilabda-bajnokság 2020/21-es idényét.

Krebsz András

Szám Ferenc (7) szoros őrizetet kapott, 2 gólig jutott Fotó: Nagy Norbert / Fejér Megyei Hírlap

Fotó: NAGY NORBERT

Alba-MÁV-Előre SC–Üllői VKSK 33-31 (17-13)

VOK, 50 néző, vezette: Gilitsch, Székely.

Alba-MÁV: Czérna – Králl 4, Szám 2, Szalczinger, Bárdos 3, Kanyó Á. 3, Kanyó Bence 8 (2). Csere: Hátas, Salamon P. (kapusok), Kanyó Balázs 3, Rohonyi 1, Giday 3, Ifj. Grőber 4, Lehőcz 2. Edző: Grőber Mátyás.

Eredmény alakulása: 6. perc: 5-1, 17. p.: 11-6, 25. p.: 14-11, 39. p.: 20-18, 49. p.: 24-25, 55. p.: 29-29.

A találkozó előtt az Alba-­MÁV-Előre családja elköszönt a játékos-pályafutását a szombat esti mérkőzésen befejező Czérna Tibortól és Kanyó Balázstól. A 44 esztendős háló- ­őr nem tétlenkedett az utolsó fellépésén, Czérna tíz védéssel és több gólpasszal vette ki a részét a fehérvári klub idei 14. győzelméből: a kapus 2-1-es, 22-23-as és 30-29-es állásnál is remekül indította a jobb szélen meglóduló Krállt, aki ezekben a fontos pillanatokban nem hibázott. A sikerben elévülhetetlen érdemeket szerzett még Kanyó Bence, aki gól­erős játékán kívül igazi vezéregyéniségként irányította az Alba támadásait.

A második játékrészben ugyan fordítani tudtak az üllőiek, ám a padról beszálló Grőber többször is a lehető legjobbkor talált a hálóba: 24-25-nél, 25-26-nál és 27-26-nál egyaránt a balátlövő harciassága jelentette a pluszt a kritikus pillanatokban.

– A búcsúztatás kicsit feszültté tette a mérkőzést, de a szívünk és a lelkünk volt annyira erős, hogy magunk felé billentsük a mérleg nyelvét – összegzett Madár Imre, az Alba-MÁV tiszteletbeli elnöke.

VSK Tököl–Cunder TU Kézisuli 22-27 (12-12)

Tököl, 50 néző, vezette: Bátori, Szécsi.

Cunder: Bokréta – Varga M. 3, Kovács G. 4, Csóka 6, Bencze 6, Bakos, Karniczki 1. Csere: Dravecz (kapus), Hamvasi 2, ifj. Dolezsál K. 3, Ruprecht 2 (2). Edző: Dolezsál Károly.

A biztos tizedikként végző székesfehérváriak az egy hellyel előttük álló Tököl otthonában igyekeztek bizonyítani szombaton. A Do­lezsál-tanítványok az első játékrészben tartották a lépést a vendéglátóval, a folytatásban pedig Csóka és Bencze vezérletével egyre inkább elhúztak a tököliektől, a koncentrált játék a végére ötgólos vendégsikert eredményezett.