Hullám 91 ÚVE

2019.03.31. 09:49

Bordás-ezüst Debrecenből

Bordás Beatrix, a Hullám ’91 versenyzője második helyen végzett 50 méter pillangóúszásban a hétvégén befejeződött 121. Országos Bajnokságon.

Nagy Péter

Bordás Beatrix csúcsformában úszott 100 m pillangón

Forrás: MÚSZ

Három számban is a fináléban volt érdekelt a fehérvári Bordás Beatrix a négynapos debreceni OB-n, az 50 méter pillangóúszás honi csúcstartója éppen ezen a távon szenvedett vereséget legnagyobb riválisától, Molnár Flórától. A győztes ideje 0:26,83 volt, míg a Hullám kiválósága 0:26,95-tel végzett a második helyen.

Az 50 méter gyors fináléjában egyedül Verrasztó Evelynt sikerült megelőzni a Fejér megyei sportolónak, aki 0:26,21-gyel hetedikként csapott célba.

A verseny utolsó napján 100 méter pillangón állt rajtkőre Bordás, 0:59,95-ös teljesítményével Hosszú Katinka, Szilágyi Liliána és Jakabos Zsuzsanna mögött a negyedik pozícióban fejezte be a viadalt.

Eközben a Dunaferr úszói is többször döntőztek: Szöllősi Martin 50 m mellen 4., Fekete Dóra 50 m mellen 8., és 100 m mellen 7., míg Selmeci Levente 400 m vegyesen 8. lett.