Futás

2017.09.12. 18:44

Timár Dávid elsőre hatodik az ultrák között

A velencei hosszútávfutó, Timár Dávid először állt rajthoz ultrafutó versenyen, mégis remekelt, a hatodik lett.

Timár Dávid

Fotó: versenyző

Az OptiVita Kupa legutóbbi fordulójában állt rajthoz a velencei sportoló, a 21 éves Timár Dávid, aki a mezőny legfiatalabb tagjaként, élete első ultrafutó versenyén szerepelt. Remekelt az ARAK korábbi sportolója, a 6 órás futamban végzett az előkelő hatodik pozícióban. Az Északi Strand területén kialakított 1052 m-es pályán jó tempóban körözgetett, 62,288 km-t futott a rendelkezésre álló hat óra alatt. A győzelmet 77,086 km-es teljesítménnyel a nagykanizsai Rudolf Tamás szerezte meg. Timár Dávid 14 éves kora óta fut, középtávokon kezdett. Jelenleg a Polythlon ETK színeiben versenyez. Az idei tervei között szerepel, hogy teljesítse a „VérKört”, ami a Vértes különleges, 77 km-es, 1600 méteres szintemelkedéssel tarkított erdei futókihívása.