Sportvilág

2011.04.04. 02:29

Megint kitömték őket

Székesfehérvár - Lemásolta a nagy Vidit az NB II-es Videoton-Puskás Akadémia labdarúgócsapata: a felcsúti bajnoki mérkőzésen kiütéssel győzött a Honvéd II ellen.

Videoton: Somodi - Margitics, Papucsek (Vaszicsku), Izing, Hidvégi - Soós (Szeleczki), Fejes - Gyurcsó, Móri, Babos - Olasz (Máté). Vezetőedző: Hartyáni Gábor.

Honvéd: Kunsági - Kincses, Madar, Remes, Tisza - Sós, Hidi, Varga (Lengyel), Berki - Bajner (Diallo), Fieber (Vernes). Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Már az első perctől kezdve irányította a játékot a Vidi, a hazaiak szinte egykapuztak a találkozón, ám ez csak a 24. percben vált gólra, akkor Olasz talált be, 1-0. Csak 10 percet kellett várni a másodikra, akkor Gyurcsó emelte át a labdát Kunsági fölött, 2-0.

Alig tíz perc múlva, közvetlenül a lefújás előtt szöglethez jutott a hazai csapat, a beívelés után  Papucsek fejelte a labdát a kapuba, 3-0. A szünet utáni folytatásban az első találatot az 56. percben Vernes szerezte, 3-1, ám pillanatok múlva Babos lekopírozta, igaz távolabbról Gyurcsó találatát, így már 4-1 volt az állás. A 71. percben büntetőhöz jutott a Vidi, amit Móri értékesített, 5-1. A végén az addig csak kapufáig jutó Hidvégi is betalált, így 6-1 lett a végeredmény. Ezzel a kisvidi a nagyhoz méltó teljesítményt nyújtott: az 4-0-ra verte a Honvédot a Magyar Kupában, ez fejelte meg tegnap Hartyáni Gábor csapata.