Királyok Kupája

2018.10.09. 19:51

Csizmadia lett a király

A Székesfehérvári Origo Sportegyesület és a Köfém Művelődési Ház közös szervezésében, valamint Székesfehérvár Önkormányzatának támogatásával rendezték a Királyok Kupája névre hallgató góversenyt.

A viadal fő célja a magyar és székesfehérvári gó élet felpezsdítése volt. Bár nagyobb létszámra számítottak, a húsz indulót két tízfős csoportra osztottak a szervezők, négy fordulót játszottak a táblajáték szerelmesei, svájci rendszerben, 40 perc főidővel. Az A csoportot a végső győztes Csizmadia Róbert (3 dan), a B csoportot Korossy-Khayll Péter nyerte. A 2. helyet Szabics Gábor (5 dan) szerezte meg, míg a 3. helyen Fogarasi Tamás (1 Kyu) végzett.