2016.11.21. 15:35

Megyei II.: Nagy izgalmakat nem hozott az idényzáró forduló, de idegenben azért jól ment

A megyei másodosztályban a 15., őszi záró forduló mérkőzéseit rendezték a hétvégén.

Osz-Car csoport

Bakonycsernye-Bodajk 2-0 (2-0)

Vezette: Altorjay Áron Gellért

Bakonycsernye: Spandler M. - Schneider, Ódor Á., Mészáros B. (Molnár Á.), Kovács D.- Balogh A. (Simek Cs.), Varga A., Monostori, Csapcsár - Fodor K. (Hajnal), Boros B. (Guitprecht).

Bodajk: Papp A. - Polczer, Somogyi Sz., Kovács J., Molnár T. - Kovács T., Hudák, Szíjj (Fenyvesi Á.), Falvai - Tóth Á., Tóth Sz. (Fenyvesi M.).

Gól: Monostori (10.), Varga A. (22.)

Nagy iramban kezdte a mérkőzést a hazai csapat, és hamar kétgólos előnyre tett szert. Előbb Monostori Péter lőtt gólt, majd Varga Aurél használt ki egy védelmi hibát, megduplázva a csernyei előnyt. 2-0. Szünet után a Bodajk mezőnyfölényben játszott, a Bányász pedig többnyire kontrákkal veszélyeztetett, de az eredmény már nem változott.

Kápolnásnyék-Puskás AFC III 1-1 (1-1)

Vezette: Schweighardt Róbert

Kápolnásnyék: Mészáros D. - Silhány T., Peszeki, Szilasi, Silhány F. - Peng, Kovács M., Varga J., Molnár G. (Jung) - Konczi, Ribi. Vezetőedző: Menus Tamás

Puskás AFC III: Miklós - Kovács J., Királyvári, Szabó D., Horváth Á. - Heitler, Gajdos (Sebján J.), Tóth A. (Kóbor), Gálos - Mérten (Komáromi), Nagy B. Vezetőedző: Szabó Dániel

Gól: Konczi (20.), illetve Királyvári (45.)

Fehérvárcsurgó-Szár 3-3 (1-1)

Vezette: Rózsa József

Fehérvárcsurgó: Csány - Andocsi, Herczeg, Baksa, Veres - Kindl, Bernáth M., Pálfi M. (Varga L.), Lascsik (Répási) - Zs. Nagy (Boros B.), Nagy B. Vezetőedző: Mesics János

Szár: Szabó D. - Orbán, Fenyvesi Sz., Boros Z., Krautszíder - Nyitrai, Haász, Sátori (Zöld J.), Iváncsik - Kovács B., Pechinger (Tamás). Vezetőedző: Lacza Albert

Gól: Baksa (26.), Kindl (54., 80.), illetve Kovács B. (33., 75.), Bernáth M. (ön-
gól, 50.)

Végig jó iramú, kemény, férfias küzdelmet hozott a találkozó. Remélhetőleg az utolsó iszkaszentgyörgyi vendégjáték volt ez a Fehérvárcsurgó számára, és az ideiglenes hazai pálya helyett tavasszal már az új létesítményben fogadhatják a vendégcsapatokat.

Pusztavám-Jüllich-Csór Truck-Trailer 2-1 (1-0)

Pusztavám, 50 néző

Vezette: Farkas István

Pusztavám-Jüllich: Hadnagy - Czéh, Kertai, Rozembaum, Fülöp (Bedő) - Magosi (Nagy G.), Zséfár, Katona, Molnár D. (Veress) - Molnár A., Katóka. Vezetőedző: Kocsis Jenő

Csór Truck-Trailer: Németh Zs. - Vári, Balázsik, Cserna, Kurinyecz (Nagy K.) - Jáni, Kocsis, Néma, Právics - Kovács Z., Katona (Pécsi). Vezetőedző: Tóth József

Gól: Molnár D. (44., 72.), illetve Katona (53.)

Jók: Molnár D., Fülöp, Bedő, illetve Kocsis B., Néma

Jó iramban kezdődött a mérkőzés, ahogy mondani szokás, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. A Csórnak is voltak ziccerei, de a hazai csapat többet támadott. A 45. percben Magosi Béla indította Zséfár Sándort a balszélen. A pusztavámi csatár már csak a kapussal állt szemben, de erőtlenül a kezébe gurított. Még ebben a percben ismét Magosi futtatta Zséfárt, aki most lövés helyett beadott, Németh Zsolton megpattant a labda, a jobbösszekötő helyén érkező Molnár Dávidról - nagy szerencséjére - bepördült a labda a hálóba. 1-0. Szünet után Magosi hagyott ki egy ordító helyzetet. A Csór magához ragadta a kezdeményezést, melynek meg is lett az eredménye. A 48. percben a tétovázó hazai védelem díszkísérete mellett, Katona István öt méterről lőtt a hálóba. 1-1. A 70. percben gyönyörű támadást vezetett a pusztavámi csapat. Molnár Antal Richárd futott el a balszélen, pontosan középre adott, s a jókor érkező Molnár D. a kapuba lőtt. 2-1. A Pusztavám-Jüllich ezen a napon egy szezonra való gólhelyzetet hagyott ki, győzelméhez semmi kétség nem férhetett.

Videoton Baráti Kör-Pázmánd 2-4 (1-1)

Vezette: Horváth II József

Videoton Baráti Kör: Viniczai - Nagy V. (Jankovics), Juhász G., Juhász L., Balogh Á. - Barna Máté Sasvári (Ertly), Barna Milán (Kupeczik), Szenner (Szabó F.) - Nagy K. (Géri), Tornyai P. Vezetőedző: Zimmerman Tamás

Pázmánd: Lőrincz - Csernik (Rózsa), Végh T., Kerkuska, Szabó B. (Farkasfalvi) - Fényes, Sarok, Varga V. (Czottner), Bauer (Jurászik) - Domak, Kutai.

Gól: Tornyai P. (19.), Balogh Á. (85.), illetve Csernik (36.), Rózsa (53., 90.), Végh (64.)

Pákozd-Mány 2-0 (1-0)

Vezette: Kovács Zoltán

Pákozd: Majnár - Németh D. (Kardos), Pőcze, Szabó B., Jasper - Nagy T., Schultz, Galambos (Horváth D.), Farkas B. (Csík) - Hollósi, Rideg. Vezetőedző: Faller László

Mány: Sátori - Gonda (Farkas R.), Jakab, Birta, Herczeg - Oláh A. (Magony), Doma, Apostagi, Mohácsi - Radovics, Pál Z.

Gól: Galambos (24, 58.)

A kőszárhegyi Horgos Bence (narancs) és a váli Kiss András (6) harca a labdáért, a 4-1-es váli győzelemmel zárult találkozón Fotó: Koppán Viktor

Kőszárhegy-Vál 1-4 (1-1)

Vezette: Kalauz László

Kőszárhegy: Szabó R. (Kovács P.) - Fésü, Király, Horgos, Osváth - Borsos (Baglyas), Nádi (Prisznyák), Grega, Vörös G. - Kovács N. (Bognár), Simon A. Vezetőedző: Simon Gyula

Vál: Vass - Horváth Zs., Székely, Fehér (Tapolcsányi), Pintér (Szatlmayer), Kiss A., Németh K., Zágoni, Kamocsa, Jakab, Hőlaki.

Gól: Simon A. (22.), illetve Kamocsa (28., 49.), Hőlaki (66.), Zágoni L. (76.)

Mór II-Aqvital FC Csákvár II 5-0 (1-0)

Vezette: Tóth III László

Mór II: Walczer - Hárer (Nyevrikel G.), Sebestyén, Tetzli J., Polovitzer - Dreska, Wachtler (Maxim), Valki (Závodi), Radács - Vachtler, Nagy M. (Schábel). Vezetőedző: Nagy Bálint

Aqvital FC Csákvár II: Tóth Z. - Szabó S., Gulyás Gábor, Imrefy, Gulyás J. - Fehér (Turány), Sebestyén (Bélik M.), Gulyás Gergő, Valentics M. (Barócsi) - Bélik B., Krausz. Vezetőedző: Takács
József

Gól: Dreska (20.), Vachtler (62.), Valki (73.), Schábel (85.,87.)

Agárdi Termál csoport

MPF Ráckeresztúr-Káloz 1-1 (1-1)

Vezette: Nagy Károly

MPF Ráckeresztúr: Csapó Cs. - Csapó D., Horváth B., Aux, Borsos - Bendák, Baranyai, Takács, Hartai - Cseprekál, Pál I.

Káloz: Takács L. - Baranyai, Tóth B., Szabó Sz., Fazekas - Magyar F., Somogyi V., Czövek, Pál A. - Pál T., Tóth M. Vezetőedző: Bencze Zsolt

Gól: Cseprekál (14.), illetve Magyar F. (24.)

Kisláng-Pusztaszabolcs 6-1 (3-0)

Vezette: Nagy II László

Kisláng: Kiss N. - Árki, Komlós, Simon I., Dudar K. - Juhász M., Willerding Zs., Gergely, Dudar E. - Juhász J., Rehák.

Pusztaszabolcs: Vágó - Baka G., Sebők, Baloni B., Dombi - Kovács Zs., Nagy V., Gyöngyösi, Székely - Schrick, Baloni J. Vezetőedző: Mondovics Zoltán

Az adonyi Müller Attila (19) szerezte csapata első gólját Fotó: Percsi Tibor

Sárbogárd II-Adony 1-3 (1-2)

Vezette: Cseh Roland

Sárbogárd II: Brúzsa - Nagy T., Szabó Z., Horváth I., Szakács - Halasi, Berta, Huszár, Vámosi (Bartók) - Rigó (Juhász), Krajcsovics. Vezetőedző: Pajor László

Adony: Hamar - Nebucz F., Szántó I., Szabó B., Budai - Erdei (Bere), Nebucz M., Csányi (Broschek), Szántó P. - Varga Z., Müller (Szőke). Vezetőedző: Csorba József

Gól: Szabó Z. (41.), illetve Varga Z. (33.), Müller (36.), Csányi (51.)

Kiállítva: Szakács (90.)

Az első félóra mezőnyjátékkal és kihagyott helyzetekkel telt el. A 33. percben Varga Zoltán és a 36. percben Müller Attila góljaival a vendégek jutottak előnyhöz. 0-2. A hazaiak a 41. percben Szabó Zoltán találata után még a félidő lefújása előtt szépítettek. 1-2. Az 56. percben büntetőhöz jutott az Adony csapata, amelyet Csányi Ádám magabiztosan értékesített. 1-3. A vendégek védelme sikeresen állította meg a Sárbogárd II támadási kísérleteit, és magabiztos győzelmet aratott a helyzetek kihagyásában jeleskedő hazaiakkal szemben.

LMSK Cobra Sport-Besnyő 4-0 (0-0)

Vezette: Krajcsovics Adrián

LMSK Cobra Sport: Kovács Z. (Dicső) - Nasta, Kovács I., Horváth A. (Gyenis), Csizmadia Sz. - Bagó, Mocher (Blaski), Halász, Sütő (Baráth) - Cziczinger, Szántó D.

Besnyő: Gregorich Á. - Béni, Takács, Berkes, Kovács J. (Czeilinger), Baranyai, Lehel, Góman, Hepp (Sebestyén), Mészáros, Deli. Vezetőedző: Rákász Kornél

Gól: Horváth A. (63.), Bagó (69.), Blaski (76., 89.)

Kiállítva: Czeilinger (85.)

Nagykarácsony-Ikarus-Maroshegy 0-4 (0-4)

Vezette: Somogyvári Attila

Nagykarácsony: Komáromi - Bódi, Harasztia (Jeney), Felföldi, Jámbor O. - Nyári (Szabó M.), Mohácsi, Brogyányi M., Simon (Brogyányi Cs.) - Wadolowski, Rabijász. Vezetőedző: Mergl István

Ikarus-Maroshegy: Skultéti A. - Léki, Pongrácz, Gelencsér (Kummer), Varga F. - Jámbor Cs., Klémán P. (Nyakas), Gárber, Tóth R. - Szente (Skultéti L.), Dopuda (Hart).

Gól: Gárber (17., 34., 35.), Tóth R. (37.)