2012.12.09. 21:42

Farkas Dáriusz, az ARAK atlétája 83. lett az U23-ban

Szentendre – Az olasz Andrea Lalli nyerte a 19. mezeifutó Európa-bajnokság 9880 méteres férfi egyéni versenyét.

MTI

A fehérvári ARAK színeiben Farkas Dáriusz az U23-as mezőnyben a 83. lett. Az olasz futó, Andrea Lalli sporttörténelmi tettet hajtott végre, ugyanis ő az első atléta, aki a junior és az U23-as mellett a felnőtt kategóriában is Eb-győzelmet aratott. Lalli 2006-ban nyert a juniorok, 2008-ban pedig az U23-asok között.

Farkas Dáriusz (Fotó: Fási László)

A legjobb magyarként Minczér Albert 29. lett, amíg a korábban a juniorok és az U23- asok között háromszor győztes Bene Barnabás az 51. helyen végzett. Józsa Gábor a 78., Faldum Gábor a 80., Horváth György pedig a 82. helyen ért célba.

A nők 8,05 km-es versenyén az ír Britton erős hajrával, két másodperccel győzött a portugál Dulce Felix, s hárommal a holland Adrienne Herzog előtt. Britton két aranyéremmel távozik Szentendréről, ugyanis a csapatversenyben is ír győzelem született. A női mezőnyben két magyar induló volt, a londoni olimpián maratont futott Erdélyi Zsófia 40., amíg az országos bajnok Papp Krisztina a 43. helyen futott be a célba.

A fehérvári ARAK színeiben versenyző Farkas Dáriusz az U23-as korosztályú mezőnyben, egyéni indulóként 27,05 perc alatt teljesítette 8,05 kilométeres távolságot, s ezzel a 83. helyen fejezte be az Európa-bajnokságot.