2012.01.25. 03:29

Elfogyott a lendület

Újvidék - A férfikézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében a magyar válogatott kedden a szlovénekkel csapott össze, egy létfontosságú mérkőzésen. Sajnos, magyar vereség lett a vége.

nincs nev

Nos, elsőként Izland szállt ki ebből a vetélkedésből, miután 31-26-ra kikaptak a spanyoloktól, akik ezzel a győzelemmel viszont már bebiztosították a szerbek mellett az elődöntős helyüket. Aztán elhullottak a franciák is, hiszen a horvátok 29-22-re elkalapálták őket az egyaránt 7 gólos Kopljar és Csupics vezérletével. A meccs egyik negatív meglepetése - és talán így érthető is a francia bukta - az volt, hogy az olimpiai-, világ- és Európa-bajnok gallok sztárjátékosa , Karabatics egy gólt sem szerzett.

Ezek után következett a magyarok mérkőzése, amelyet azok a német játékvezetők - Lars Geipel és Marcus Helbig - dirigálták, akik a spanyolok ellen is bíráskodtak, s akkor egyetlen egy hispán kiállítást sem láttak indokoltnak. A szlovénok kezdtek, de az első gólt válogatottunk - Mikler - Harsányi, Mocsai, Laluska, Ilyés, Zubai, Iváncsik G., csere: Fazekas (kapus), Császár, Putics, Ancsin, Schuch, Nagy, Krivokapics, Szöllösi - szerezte Mocsai lövésével, majd ezt követően fej-fej mellett haladt a két csapat, de általában 1-2 gólos szlovén vezetéssel, ami  aztán Skof kapus bravúrjai, illetve támadásaink pontatlanságai miatt 9-5-re nőtt. A 25. percben időt is kért Mocsai, hiszen 3 gól (12-9) volt a hátrány. Hatott a tanács, Putics és Iváncsik is pontos volt, így egy gólra feljöttünk, a félidő vége 14-13 lett a szlovénok javára. Sajnos a szünet után 5 perc alatt ismét 4 gólra nőtt a különbség, pedig a szlovének különösebb extrát nem nyújtottak, inkább válogatottunk hibáit használták ki, ráadásul nem volt kapusbravúrunk ellenük. Az utolsó 10-15 percben mindent megtett a csapat, egy gólra is feljött, de a szlovének 32-20-ra győztek.

Képek a korábbi, magyar-izlandi, magyar francia, magyar-spanyol meccsről itt!