2011.02.14. 03:29

Közte tizennégy találat

Salgótarján - Az NB I-es női futsal-bajnokság 14. fordulójában az utolsó helyezett otthonában lépett pályára a kissé tartalékos Vesta csapata. Az éllovas magabiztosan győzött.

Salgótarján: Vukovics - Tóth F., Gál, Szklenár, Tóth E., csere: Rusz Bianka, Han-gonyi, Rusz Boglárka. Edző: Tóth Zsolt.

Vesta: Farkas A. - Schumi, Jakab, Pádár, Dombai-Nagy, csere: Bocsárdi (kapus), Sebestyén, Fogl, Papp, Garamvölgyi, Bogdán. Edző: Herédi Attila.

Gólszerző: Tóth E. 2, illetve Pádár 7, Dombai-Nagy 5, Jakab, Sebestyén, Schumi, Fogl.

Miután a tabellán utolsó helyezett hazai csapat az éllovas fehérvári Vesta együttesét fogadta, az esélyek egyértelműen a vendégek mellett szóltak. Arról nem beszélve, hogy a Vesta a hazai bajnokságban immár másfél éve veretlen, s erre készült a 39. tétmérkőzésén is. Ennek megfelelően indult a találkozó, Pádárék a 2. percben már két góllal vezettek. Ekkor egy könnyelműség miatt szépített a Salgótarján, majd azt követően 8 percig nem láthattak gólt a nézők. Viszont azt követően beindult a fehérvári gólgyártás, Dombai-Nagyék elkapták a fonalat, igaz, a 17. percben Tóth ismét bevette az éllovas kapuját. A szünet után a Vesta játékosai egy kissé visszavettek a lendületből, de még így is hat gólt berámoltak, s végül megerőltetés nélkül győztek idegenben.

További eredmények: Szeged- Kiskunfélegyháza 4-10, ELTE-Univerzum 4-10, FTC -Miskolc 2-6. A bajnokság állása: 1. Vesta 39 pont (egy mérkőzéssel kevesebbet játszott), 2. Miskolc 35, 3. Univerzum 31, 4. FTC 23, 5. Tolna-Mözs 15, 6. Galaxis 13, 7. Kiskunf. 11, 8. ELTE 10, 9. Szeged 10, 10. Starján 6.