2010.11.26. 03:29

Mór megállíthatatlan, az úszók 19 érmet hoztak haza Sopronból

Sopron - A Móri Úszó Egyesület versenyzői nagy megmérettetésen vannak túl. A móriak Sopronban álltak rajtkőre a Csík Ferenc Nemzetközi Úszóversenyen.

Silye Sándor

A Garab Eszter és Molnár Mihály által felkészített versenyzők közül az alábbiak érmesek: Leitner Zsófia 5 arany, 1 ezüst, egyben a 10 éves korosztály legeredményesebb versenyzője. Turpinszky Réka 3 ezüst, 1 bronz, a 9 éves korosztály második legeredményesebb versenyzője. Stumpf Fanni: a felnőtt mezőnyben 3 bronz, Matajsz Gergő: a 12 éveseknél 1 bronz, Rubint Dorka 1 bronz, Szabó Virág a 14 éveseknél 1 bronz, Abos Ádám a 8 éveseknél 1 ezüst, 1 bronz. A MÚSZE női gyors váltója arany (Stumpf, Szabó Varga, Rubint).

A móriak éremmérlege: összesen: 6 arany, 5 ezüst, 8 bronz.

A versenyen elindultak a móriak újdonsült versenyzői is, akik ilyen nagy versenyen még nem álltak rajtkőre. Név szerint: Regőczi Boglárka, Kosárszky Péter, Kiszi Melinda (100 m gyorson 4. hely), Kóbor Kata.

Idén negyedszer rendezték meg a Sopron-Challenget amelyben folyamatosan eggyel csökken futamonként a részt vevők száma. Varga Nóra (1997) állkapocstöréssel az ötödik helyen zárt.