2010.10.21. 02:29

Arattak az ob-n a szinkronúszók - Érmesek a fehérváriak

Székesfehérvár - Az idei évad első versenye volt a hét végi országos bajnokság a szinkronúszóknál. A fehérvári Orka SE versenyzői minden korcsoportban dobogón végeztek.

Zsigó Ferenc

A 12 éves és fiatalabb tagokból álló gyerekcsapat (Kreitl Kitti, Kolarovszki Petra, Kovács Kata, Lehota Lili, Nagy Zsófia, Szabó Regina, Szalai Réka, Szloboda Gréta, Szabó Anna, Kolarovszki Réka és Matók Sára) harmadik lett. A 13-15 évesek utánpótlás-csapata (Bohus Liliána, Honti Barbara, Kovács Dóra, Máté Mercédesz, Molnár Nikolett, Rivnyák Tímea, Tőke Teodóra), illetve a 16-18 éves juniorok (Izsold Zsanett, László Zsófia, László Fruzsina, Varga Viktória, Takács Vera, Takács Eszter, Tóth Krisztina, Nikházy Letícia) második helyen végeztek. A felnőttek mezőnyében az Orka csapata (Cselényi Flóra, László Réka, László Zsófia, László Fruzsina, Takács Eszter, Takács Vera, Izsold Zsanett, Varga Viktória, Sajner Edit, Nikházy Letícia) aranyérmet szerzett. Gyerekszólóban, Szloboda Gréta indult, és a 2. helyet szerezte meg.

- Az évad fő versenyének a december 11-12-ére kiírt Magyar Köztársaság Kupát tekintjük, az erre történő felkészülés félidejében rendezték az ob-t, így nem voltak érmes céljaink, ezzel együtt büszke vagyok az elért eredményekre- értékelte a versenyt Kiss Judit, a junior és felnőttcsapat edzője. Trungel Viktória, a két alsóbb korosztályt felkészítő edző hozzátette: ez a gyerek csapat először szerepelt ob-n, ezért különösen értékesnek tartja a 3. helyezést.