2010.09.13. 02:28

Peintner gólja döntötte el: a fehérváriak 2-1-re kaptak ki Grazban

Graz - Az EBEL 2. fordulójában vasárnap este a Sapa Fehérvár AV19 jégkorongcsapata a legutóbbi szezon alapszakaszának győzteséhez, a Graz 99ershez látogatott.

Bobory Balázs

A második harmad 4. percében Harand kiegyenlített, 1-1, majd a speciális játékokat gyakorolhatták az együttesek, a Sapa egy ízben kettős emberhátrányban is védekezett. A másik oldalon is bőven akadt kiállítás, de nem mentek be a lövések az előnyös játék során. Ebben a húsz percben  Hetényinek 14 alkalommal kellett játékba avatkoznia, jól védett a fehérvári kapus. A másik oldalon hat kapuralövés akadt.

A harmadik harmadban előbb egy grazi, majd egy fehérvári játékos, Kovács került a kiállítás sorsára, de újabb gól nem született. Ahogy telt az idő, látszott, hogy akár egy találat eldöntheti a találkozót. Sajnos az 58. percben az extravagáns kinézetű Peintner örülhetett gólnak, 2-1.

A Mol Ligában a Vasas meglepetésre felülmúlta a DAB.Docler együttesét, a végeredmény 3-1 (0-0, 2-1, 1-0) lett a fővárosiak javára.