2010.04.17. 02:27

Kosárlabda MK: az Albacompnak álom maradt a döntőbe jutás

Székesfehérvár - Tegnap délután kezdődött meg az idei férfikosárlabda Magyar Kupa négyes döntője. Elsőként az Albacomp a ZTE ellen játszott, a zalaiak nyolc ponttal nyertek.

Silye Sándor

Ezután óriási hangulat közepette kezdetét vette a Sport and Media Magyar Kupa-döntő első összecsapása. Radovics négy pontja nyitotta a találkozót, erre jött a másik oldaon Trepák hatosa. Utána az albának lett öt, aztán a ZTE egyszemélyes Trepák-showját Hinnant kosara törte meg, egál lett az állás, sőt, az Egerszegnél volt az előny. Négy perc alatt csak 2 pontot szereztek a hazaiak, ám Simon is elérte a tízest, újra itt volt az előny. Jó színvonalú játékot láthatott a nagyérdemű közönség, miközben váltva vezettek a csapatok a pályán.

Az első negyedet követő kisszünet után 5-0-lal kezdett az Alba, négy egerszegi találat rongálta a hazai örömöt. Baki belőtte magát közelről, távolról, ezek a zalaiak percei voltak, miközben megtorpant az Albacomp csapata, ebben a szakaszban 2-10 volt az állás a 4. percben. A játék továbbra is változatos volt, a házigazdáknál a csapatkapitány Simon szórta a pontokat (18. perc: 18/9), és egállal ért véget az első 20 perc.

Térfélcsere után egy percig támadhatott az Albacomp, ám ezt rendkívül pontatlanul tette. Aztán a Zalaegerszeg is rontott, de kétszer is övék volt a támadó lepattanó, ez pedig súlyos fehérvári hibának tűnt. A sokadik hazai triplakísérlet holt hamvába, de a büntetők sem találtak. Még szerencse, hogy a látogatók sem villogtak túlságosan a dobáspontosságot tekintve, bár náluk volt az apró lépéselőny, sőt, aztán már négy volt nekik. Az egy Simon Balázs ragyogott az albásoknál, a többiek nem annyira, egy pontos ZTE vezetéssel kezdődött a mindent eldöntő szakasz.

Hinnant triplájával hamar négy lett oda, nem mentek be az Alba dobásai. Kámán első sikeres dobása a 37. percben volt, egyből tripla, majd mindjárt utána Simon ellen fújtak érthetetlen sportszerűt-len hibát, három perc a végéig, hat oda, csoda kéne a sikerhez, csodák nincsenek, három tripla is kimaradt, a ZTE jutott a döntőbe, egy ember jó játéka kevés a sikerhez.

Az Albacomp csatája után rendezték a Falco KC-Sopron elődöntőt, amely lapzárta után ért véget. Ennek eredményét, és az albacomposok mai ellenfelét lapunk on-line oldalán olvashatják.

Albacomp-Zalaegerszegi TE 72-80 (21-20, 22-23, 14-15, 15-22)

Székesfehérvár, 2800 néző, vezette: Valovics, Benczur, Hegedüs.

Albacomp: SIMON 28/12, Toya 6, Radovics 13/6, LEE 15, Keller, csere: Farkas 3, Hanga 2, Banks 3, Bódi 2, Fodor, vezetőedző: Szrecsko Szekulovics, edző: Matus Gábor.

ZTE: Hinnant 12/6, Watson 10/3, Kámán 3/3, WILSON 11, TREPÁK 21/9, csere: Tóth Á. 2, Timberlake 4, Baki 8/3, Gáspár 6/3, vezetőedző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Wilson (38.).

Az eredmény alakulása: 4. perc: 11-6, 8. perc: 14-16, 12. perc: 26-20, 17. perc: 32-35, 25. perc: 46-49, 27. perc: 51-51, 33. perc: 59-63, 39. perc: 70-76.